Már nem a Trail Blazers a legjobb Nyugaton. Legalábbis nem egyértelműen, miután a Sacramento Chris Webber vezérletével otthonában győzte le a Portland gárdáját. Stephon Marbury pályafutása első tripla-duplájával járult hozzá a New Jersey pontgazdag sikeréhez a Chicago ellen, Tracy McGrady 38 pontot dobott San Antonióban, ahol hosszabbítás után nyert az Orlando.

Nyugaton változóban a helyzet, miután a Sacramento a Trail Blazers otthonában tudott nyerni. Utóbbi kilenc portlandi találkozójukon a hazaiak győztek, de a Kings még soha nem volt ilyen jó idegenben. Tavaly 14-27 volt a mérlegük, most 10-7-tel büszkélkedhetnek, Chris Webber (34, 10, 6) és Predrag Stojakovic (20, 5, 4) hathatós segítségével. "Pályafutásom során először hiszek abban, hogy van némi beleszólásunk a sorsunk alakulásába. Mindenkinek megmutatjuk, hogy nemcsak papíron vagyunk jók" - mondta Webber. Edzője, Rick Adelman így áradozott róla: "Webber zseniális, meccsről-meccsre nagyot alakít. Azt hiszem, komoly eséllyel pályázik az MVP-címre." A vendéglátóknál Rasheed Wallace és Damon Stoudamire kevés volt, a hat mérkőzéses kihagyásából visszatérő Scottie Pippen csupán két pontot szerzett. A Portland három győzelem után kapott ki, a Sacramentónak zsinórban ez már a negyedik sikere volt. Mindkét együttes nagyszerűen dobott, főleg az első, látványos és szórakoztató negyedben. A hajrát aztán a vendégek bírták jobban, Mike Dunleavy, a Trail Blazers mestere a labdaeladásokban (18) látta vereségük okát. Portlandben amúgy visszavonultatják a 22-es mezt, Clyde Drexler előtt tisztelegve. Drexler a csapat történetének legtöbb pontot és lepattanót elérő játékosa, 1990-ben és1992-ben egészen a döntőig vezette csapatát, másnak ez azóta nem nagyon jött össze.

Stephon Marbury ötödik szezonjában, 309 NBA-meccset követően végre megszerezte első tripla-dupláját (33, 11, 12), csapata, a New Jersey simán nyert a Chicago ellen. Kendall Gill volt az utolsó Netses, akinek ez sikerült, két éve. Marburynek főképp a tíz lepattanó elérése volt nehéz, korábban mindig csak nyolcig vagy kilencig jutott. "Boldog vagyok, de az igazán fontos az, hogy megnyertük a mérkőzést" - mondta Marbury, ehhez Keith Van Horn 31 pontja is kellett. A Bikáknál Elton Brand igyekezett a legjobban, 28 pontot szórt, Ron Mercer 22-t. A negyedik negyedben 91-85-re feljött a Chicago, de aztán szétesett - a vége súlyos vereség, zsinórban a nyolcadik.

A Spurs sorozatban negyedik vereségét szenvedte el, rég nem jártak ilyen rossz idők a San Antonióra. Pedig mind a két ikertorony pályán volt, termeltek is szépen (Duncan 29, 17 - Robinson 28, 17). Ám a Magic játékosai rajtuk álltak bosszút a dallasi fiaskó miatt, amikor is vezettek, aztán a hosszabbításban kikaptak. Most jobban koncentráltak, McGrady 38 pontot dobott, Darrell Armstrong 14 gólpasszt adott, de Tim Duncan magát okolta a kudarcért: "Soha nem büntetőztem még ennyire gyengén. Nyolcat kihagytam, hárommal vesztettünk." Az Orlando az ezt megelőző hét San Antonio elleni idegenbeli mérkőzését elbukta.

Dirk Nowitzki 27 ponttal és 12 lepattanóval, Michael Finley 23 ponttal vette ki részét a Dallas - Denver elleni - hazai győzelméből. Ezúttal végig vezetve, nyugodtan játszhattak, nem úgy, mint korábban a Charlotte- vagy az Orlando-meccsen, ahol tetemes hátrányból kellett felkapaszkodniuk. A Mavericksnek ez a harmadik sikere volt zsinórban, a Denver ellen a hatodik.

Jason Kidd nem utazik csapatával a vasárnap Salt Lake Cityben kezdődő hatmeccses túrára. A Phoenix Suns hátvédje felesége és kétéves kisfia jelenlétében beszélgetett a sajtó képviselőivel azután, hogy csütörtökön letartóztatták, mert megverte élettársát. Jason és Joumana szerint jót tett nekik az incidens, nagyon szeretik egymást, igyekeznek minél előbb átlépni a történteken. "Kérdezik tőlem, hogy játszom-e még valaha, erre igen a válaszom. De számomra most nem a kosárlabda, hanem a család a legfontosabb, s ezt a csapattársaim is megértik."

Gary Payton bocsánatot kért társaitól és a Seattle szurkolóitól szerdai viselkedése miatt. Payton a Phoenixtől elszenvedett vereség után összebalhézott edzőjével, Nate McMillan ezután egy mérkőzésre felfüggesztette a verekedős játékost. Payton reméli, hogy vasárnap már pályára léphet a Sacramento ellen.

A 81. nap statisztikái

Trail Blazers - Kings 101-111 (34-33, 23-28, 25-25, 19-25)
Portland, 20 580 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Wallace 25, Sabonis 8, Stoudamire 7, illetve Webber 34, Webber 10, Webber 6

Mavericks - Nuggets 97-79 (22-20, 31-23, 21-16, 23-20)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nowitzki 27, Nowitzki 12, Eisley 10, illetve Van Exel 16, McDyess, Willis 9-9, Pack 6

Nets - Bulls 123-103 (37-24, 30-33, 24-20, 32-26)
East Rutherford, 13 691 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 33, Aa. Williams, Marbury 11-11, Marbury 12, illetve Brand 28, Brand 10, Hoiberg 7

Spurs - Magic 109-112 (22-34, 25-26, 24-16, 25-20, 13-16) hu.
San Antonio, 31 888 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 29, Duncan, D. Robinson 17-17, Daniels 12, illetve McGrady 38, McGrady 8, D. Armstrong 14

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.