Véget ért a New York NBA-rekordot jelentő sorozata: 33 meccs után, amelyen az ellenfelüket 100 pont alatt tartották, a Milwaukee 105-91-re verte őket. A Toronto kétszeri hosszabbítás után kapott ki Orlandóban, a Suns megint kevés volt Kidd nélkül, és a Lakers is bukott Seattle-ben.

Fotó: Reuters

Allenék feltartóztatták a Houston
vezette New Yorkot

Bostonban Paul Pierce hetet dobott a 23 pontjából az utolsó hat percben, és a Celtics így állva tudott maradni, hogy végül 83-82-re nyerjen a gyatra Atlanta Hawks ellen. A vendégek azért tudtak fordítani a vége felé, mert a Celtics csupán 32 pontig jutott a második félidőben, de Pierce 1:07-tel a vége előtt bedobta a nyertes kosarat.

Dallasban Allen Iverson dobott 30-at, és a 76ers 114-98-ra nyert a Mavericks ellen. Az igazi nyerőember azonban Toni Kukoc volt, aki 25 pontot szerzett, pedig a Philadelphia eddigi 41 meccse közül ez csupán az ötödik kezdőcsapat-tagsága volt. Az influenzás Tyrone Hill posztját kapta, és 4/6-os hármasmutatóval köszönte szépen. George Lynch 16 pontot és 13 lepattanót tett hozzá a Sixers sikeréhez.

Szczerbiak (balra) mintha valami nagy
gaztettre készülne Marion ellen

A Seattle SuperSonics sorban harmadszor nyert, és ezúttal nem más, mint a bajnoki címvédő Los Angeles Lakers ellen, 91-80-ra. A Lakers december közepe óta nem vesztett kettőt egymás után, de mióta a két szupersztár, Kobe Bryant és Shaquille O'Neal disputája napvilágra került 3-3 a mérlegük. Most O'Neal 29, Bryant 21 pontot dobott, de nem tudták ellensúlyozni a Gary Payton vezette hazaiak lendületét. Payton 34 pontot szerzett 11/19-es mezőny-, illetve 11/14-es büntetőstatisztikával, valamint hat-hat asszisztot és lepattanót is regisztrált 43 perc alatt.

A Lakers legnagyobb vetélytársa, a Nyugati konferencia éllovasa Chicagóban nyert. A kispadon kezdő Greg Anthony egyéni szezoncsúcsot érő 20 pontjából tízet a negyedik negyedben dobott, Rasheed Wallace 18 ponttal és 10 lepattanóval, Dale Davis pedig 16, 12-vel segített, és a Portland Trail Blazers 104-100-ra verte a Bullst. A vendégek minden második dobása bement (34/68), és hat játékosuk ment tíz pont fölé. A hazaiaknál Ron Mercer 39 pontos karriercsúcsot ért el, Elton Brand meg 29-et dobott.

A szintén esélyes trónkövetelő Sacramento Kings 130-104-re verte a New Jersey Nets gárdáját. Chris Webber 25 pontot, 10 asszisztot és kilenc lepattanót jegyzett, de a lényeg a triplák értékesítése volt: Peja Stojakovic 3/7, Doug Christie 3/4, Jason Williams 4/8, Jon Barry 2/2 hármast dobott, a Sacramento 50%-os triplamutatót hozott össze (14/28). Keith Van Horn 20 pontja és kilenc lepattanója, valamint Johnny Newman 16 pontja kevés volt ez ellen.

T-Mac (balra) vesztett a "testvérek"
csatájában, de csapatát diadalra vitte

San Antonióban Tim Duncan 23 pontig és kilenc lepattanóig jutott, majd gyakorlatilag végigülte a negyedik negyedet, és a Spurs sorban 14. alkalommal verte meg a Vancouver Grizzliest, ezúttal 110-77-re.

Salt Lake Cityben Donyell Marshall (17 pont, 12 lepattanó) helyettesítette a gyengélkedő Karl Malone-t (15 pont 24 perc alatt), és a Utah Jazz 100-78-ra verte a Golden State Warriorst.

Nyert a Washington Wizards! Juwan Howard 1.8 másodperccel a vége előtt dobta azt az alapvonalas duplát, amivel 97-95 lett hazaiaknak a Charlotte Hornets ellen. Howard 22, Richard Hamilton pedig 20 pontig jutott.

Denverben Nick Van Exel 30 pontjából 13 jött a negyedik negyedben, Raef LaFrentz pedig egy triplával megtörte az egált 28 másodperccel a lefújás előtt, hogy a Nuggets 105-100-ra nyerjen a Houston Rockets ellen.

A 84. játéknap statisztikái

Celtics - Hawks 83–82 (21-20, 30-23, 14-18, 18-21)
Boston, 12 927 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 23, A. Walker, Potapenko 8-8, Pierce 7, illetve Glover 15, Mutombo 18, Terry 4

Wizards - Hornets 97-95 (23-22, 26-31, 28-19, 20-23)
Washington, 11 579 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Howard 22, Lopez, M. Smith 8-8, Hamilton, Howard 6-6, illetve Wesley 25, Mashburn, P. J. Brown 7-7, B. Davis 8

Magic - Raptors 116-111 (28-19, 19-24, 22-27, 28-27, 19-14) - 2hu.
Orlando, 16 131 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): M. Miller 24, Outlaw 13, D. Armstrong 11, illetve V. Carter 33, Oakley 13, V. Carter 7

Mavericks - 76ers 98-114 (20-32, 28-19, 23-30, 27-33)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 27, Nowitzki 15, Finley, Nash 7-7, illetve Iverson 30, Lynch 13, McKie 11

Bucks - Knicks 105–91 (31-23, 27-26, 24-21, 23-21)
Milwaukee, 18 717 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cassell 22, E. Johnson 10, G. Robinson, Cassell 6-6, illetve Sprewell, Houston 21-21, Ku. Thomas 9, Ward 8

Timberwolves - Suns 82-73 (13-21, 26-14, 18-17, 25-21)
Minnesota, 19 677 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brandon 26, Garnett 13, Brandon 7, illetve R. Rogers 18, Marion 12, R. Rogers 6

SuperSonics - Lakers 91-80 (25-23, 23-18, 16-16, 27-23)
Seattle, 17 072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 34, R. Lewis 12, Payton 6, illetve S. O'Neal 29, S. O'Neal 9, Bryant 5

Bulls – Trail Blazers 100-104 (23-27, 21-30, 25-24, 31-23)
Chicago, 21 467 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 39, Brand 8, Mercer, Hoiberg 7-7, illetve Anthony 20, D. Davis 12, Augmon 7

Spurs - Grizzlies 110-77 (28-22, 32-16, 22-17, 28-22)
San Antonio, 14 764 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 23, S. Walker 13, Daniels 8, illetve Dickerson 16, O. Harrington 6, Dickerson, Bibby, D. Jones 3-3

Nuggets - Rockets 105-100 (34-25, 22-23, 23-30, 26-22)
Denver, 12 674 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Exel 30, LaFrentz 12, Posey, Van Exel, McCloud 6-6, illetve S. Francis 26, Mobley 10, Norris 6

Jazz – Warriors 100-78 (27-14, 25-17, 27-24, 21-23)
Salt Lake City, 19 037 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marshall 17, Marshall 12, Stockton 7, illetve Jamison 20, Keefe 10, Sura, Blaylock, V. Cummings 5-5

Kings - Nets 130-104 (39-30, 30-24, 32-27, 29-23)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 25, Divac 11, Webber 10, illetve Van Horn 20, Van Horn 9, Marbury 5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Korábban:

Shawn Kemp visszatérése Clevelandbe azt hozta, amit várni lehetett: pfujolást, technikai faultokat, keménykedést. A Portland Trail Blazerst viselte meg ez jobban, mert a Cavaliers, amely mindössze három meccset nyert az ezt megelőző 16-ból, csúnyán elpáholta a Nyugat legjobbját a 83. játéknap egyetlen mérkőzésén.