Shaquille O'Neal nélkül ismét csak kikapott az idén idegenben még nyeretlen Lakers, ezúttal az Allan Houston vezette New Yorktól. A Philadelphia viszont sorozatban tizenharmadik vendégsikerét érte el, Indianapolisban Allen Iverson "büntetett".

Fotó: Reuters

Bryant és a Lakers nem tudta
megfogni Sprewellt és a New Yorkot

Indianapolisban is otthon érezte magát a Philadelphia, mint mostanában, majd' két hónapja bárhol - zsinórban tizenharmadik idegenbeli győzelmét aratta a 76ers (összmérleg: 20-4, míg otthon: 14-6). Az NBA történetének ez az ötödik leghosszabb szériája, holtversenyben a Celtics (1964-65) és a Bulls (1995-97) rekordjával. Természetesen Allen Iverson volt a legszorgosabb, ráadásul a legjobbkor: 27 pontjából 16-ot a negyedik negyedben dobott, eldöntve ezzel a mérkőzést. Úgy, hogy mezőnyből inkább hibázott, mint talált (6/25). Ellenben a Philadelphia 31 büntetőt kapott (amiből 23-at értékesített), háromszor többet, mint vetélytársa. Egy jó részét pedig Iverson hajigálta a gyűrűbe, az utolsó felvonásban, amelynek az elején még a Reggie Miller (18 pont, 7 gólpassz) vezette Pacersnél volt az előny. És amelynek a végén a vendégek örülhettek. Sovány Indiana-vigasz: legutóbbi két hazai meccsét úgy bukta el, hogy a jelenlegi két legjobbal, a Portland és a Philadelphia csapatával találkozott.

A 89. játéknap statisztikái

Knicks - Lakers 91-81 (33-19, 14-14, 20-21, 24-27)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Houston 33, L. Johnson 16, Ward, Childs 3-3, illetve K. Bryant 33, K. Bryant, Horry 11-11, Lue 4

Pacers - 76-ers 81-86 (18-19, 16-18, 23-18, 24-31)
Indianapolis, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 18, J. O'Neal, 13, R.Miller 7, illetve Iverson 27, Lynch 12, Iverson 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.