Az aktív kosárlabdázók legnagyobbika, Karl Malone újabb óriási számmal került kapcsolatba: leszedte 13 000. lepattanóját. A Jazz is nyert, akárcsak a Timberwolves, amely már kilenc győzelmet szerzett sorozatban. A Sixers New Yorkban kaparta össze magát: a január legjobbjának választott Allen Iverson csapata 21. idegenbeli diadalát aratta.

Fotó: Reuters

A vén harcos még meglátogat
egy-két mérföldkövet

Malone 16 pontot és 7-7 lepattanót és asszisztot jegyzett, Donyell Marshall 20 ponttal, John Stockton pedig 11 ponttal és kilenc gólpasszal segítette a utah-iakat a győzelemhez, amely a 10. volt a legutóbbi 12. mérkőzésük során. Ugyanakkor a Charlotte - amelyben David Wesley 15, Elden Campbell 14 pontot szerzett - hetet vesztett el az utóbbi kilenc mérkőzéséből.

Olajuwon csapata, a Houston Rockets hazai pályán szenvedett vereséget a Los Angeles Clipperstől, amely ezzel a 101-84-es sikerrel kilenc meccsből álló kudarcsorozatnak vetett véget. Lamar Odom 19 pontot, 10 asszisztot és hét lepattanót, Eric Piatkowski 15, Jeff McInnis pedig 14 pontot gyűjtött a Clippersnek, amely 52%-kal dobott mezőnyből (közte 6/11-gyel a triplavonalon túlról) és csupán hatszor vesztett labdát, megjavítva idei legjobbját ezzel. Maurice Taylor 16 pontja volt a legtöbb a Houstonnál, amely idén már másodszor kapott ki a Clipperstől, és ilyen az 1991/92-es szezon óta nem fordult elő velük.

Terrell Brandon beállította idei legjobbját (27 pont), Kevin Garnett szokásos dupla-dupláját (18 pont, 10 lepattanó) hozta, Wally Szczerbiak pedig hozzátett 16 pontot, és a Minnesota Timberwolves franchise-rekordot érő győzelmi sorozata kilenc mérkőzés hosszúságúra nyúlt, miután Clevelandben 90-81-re megverte a Cavalierst. A Chris Gatling 15, illetve Andre Miller 14 pontját magáénak tudó Cavs négyet vesztett egyhuzamban és hatot a legutóbbi nyolc meccséből.

Fade-away jumper Iversontól (balra)

Iverson, aki 29,1-es átlaggal a góllista harmadikja jelenleg, a sacramentói Chris Webbert megelőzve kapta meg a január legjobbjának járó elismerést. A szupertörpe hatszor ment 40 pont fölé az elmúlt hónapban, és átlagban 34,6 pont, 4,4 assziszt, 2,9 lepattanó és 2,67 labdaszerzés került a neve mellé, amint a csapata 13-3-as győzelmi mérleget állított össze az év első hónapjában. Iverson január 6-án karriercsúcsot dobott (54), amint a Sixers 107-103-ra nyert Clevelandben, 21-én pedig megint verte a félszázat (51), de ekkor hosszabbításban 106-100-ra kikaptak a Toronto Raptorstól Philadelphiában. A tetovált fenegyereket január első hetében is megkoronázták, és tavaly után ismét beválasztották az Eastern Conference All-Star kezdőcsapatába.

Dallasban Michael Finley 26 pontja (közte a tripla, ami hosszabbításra vitte a meccset) 95-91-es győzelemhez segítette a Maverickst a Miami Heat ellen. Howard Eisley (17 pont) szintén dobott egy fontos triplát: azzal alakult ki a végeredmény, amely a Dallasnak 16 sikertelen Heat elleni és 26 Pat Riley elleni meccs után hozott győzelmet. A Dallas 1991. december 10. óta nem verte meg a Miamit, és ez az amerikai profisportok történetének leghosszabb csapatok közti szériája volt. Pat Riley legutóbb még a Los Angeles Lakers edzőjeként szenvedett vereséget a Dallastól, azóta a New Yorkot, majd a Miamit vezette állandóan sikerre ellenük. A vendégek ötmeccses győztes sora megszakadt, de a friss All-Star Anthony Mason 23, Tim Hardaway pedig 21 pontot azért bevállalt.

Steve Smith csereként dobott 20 pontot, abból 17-et a negyedik negyedben, és a Portland Trail Blazers 100-92-re verte a Phoenix Sunst. A forrófejű Rasheed Wallace 19-et adott a sikerbe, de őt a záró játékrész harmadik percében kiállították, Damon Stoudamire viszont végig jól nyomta (17 pont, 10 assziszt). Smith 15-öt szórt, miután Wallace elhagyta a parkettet. A vendégek legjobbja Clifford Robinson volt egyéni szezoncsúcsot érő 42 ponttal. A Portlandnél újra beöltözött Detlef Schrempf, aki még a szezon előtt bejelentette visszavonulását. Scottie Pippen könyöksérülése állíttatta újra hadrendbe a 38 éves német csatárt, aki idei első meccsén 14 játékperc alatt egy-egy lepattanót és gólpasszt jegyzett két labdavesztés mellett.

A Seattle SuperSonics otthonában elszenvedett 97-91-es vereség a Chicago Bulls számára franchise-rekordot jelentett: soha nem kapott még ki a kilencvenes években hat bajnoki címet nyerő klub csapata 13-szor egymás után. Vin Baker 22, Emanual Davis pedig élete legjobbját megismételve 19 pontot szerzett, amint a Seattle a hatodik győzelmét szerezte meg a legutóbbi hét meccsét tekintve, pedig a szupersztárjuk, az irányító Gary Payton húzódása miatt csak kilenc percet tudott játszani.

A 93. játéknap statisztikái

Cavaliers - Timberwolves 81-90 (21-23, 18-21, 20-20, 22-26)
Cleveland, 13 904 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Gatling 15; Langdon, Ji. Jackson 7-7; A. Miller 7, illetve Brandon 27; Garnett 10; Billups 6

Mavericks - Heat 95-91 (24-24, 24-22, 24-19, 15-22)
Dallas, 14 497 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Finley 26; Bradley 13; Eisley 4, illetve Mason 23; B. Grant 15; T. Hardaway 6

Knicks - 76ers 80-87 (18-22, 19-24, 24-23, 19-18)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Houston 27; Sprewell, Camby 9-9; Sprewell 5, illetve Iverson 31; Ratliff 13; Iverson, McKie 8-8

Rockets - Clippers 84-101 (14-22, 22-28, 21-29, 27-22)
Houston, 11 124 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Taylor 16; Taylor, Olajuwon 6-6; Norris 6, illetve Odom 19; Parks 8; Odom 10

Jazz - Hornets 87-76 (15-22, 29-16, 29-27, 14-11)
Salt Lake City, 18 855 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Marshall 20; Malone 7; Stockton 9, illetve Wesley 15; P. J. Brown 11; B. Davis 4

Trail Blazers - Suns 100-92 (22-23, 19-22, 32-19, 27-28)
Portland, 19 980 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): S. Smith 20; D. Davis 12; Stoudamire 10, illetve C. Robinson 42; Marion 15; Kidd 8

SuperSonics - Bulls 97-91 (22-15, 30-24, 22-30, 23-22)
Seattle, 15 797 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Baker 22; Ewing 10; B. Barry 11, illetve Mercer 30; B. Miller 10; Brand, Drew 5-5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Az NBA-hez 1989-ben csatlakozott Timberwolves még sosem ért el nyolc sikert egyhuzamban, ráadásul most a Lakerst verte meg. A Celtics ellenben a liga történetének legsikeresebb csapata, de az idők változását jelzi, hogy a mai bostoniak négymeccses győztes szériája mégis említésre méltó. Az All-Star kezdőcsapatába bekerült Dikembe Mutombo 29 lepattanóval és a Toronto elleni győzelemmel ünnepelt.