Kilenc hosszabbításos vereség után tizedszerre már nyert a Clippers, hét játékosa jutott tíz pont fölé a Pistons otthonában. Karl Malone egészséges, vidám (posta)szolgálatával győzött a Jazz a Celtics, a Big 3 remeklésével a Bucks a Spurs ellen. Tíz vereséget követően aratott sikert a Cavs, a Bulls egypontos "agyonverésével".

Fotó: Reuters

Darius Miles, a Clippers detroiti
sikerének egyik letéteményese

Karl Malone egészsége jól szolgál, remekelt (30 pont, 13 lepattanó és két labdalopás), így nyert a Jazz, egész simán az amúgy formában lévő (9-2) Celtics ellen, elorozva a San Antoniótól a Midwest-elsőséget. "Nagyon jól érzem magam, gondolom, látszott. Fizikailag az utóbbi három hét volt a csúcs, az egész szezont figyelembe véve" - mondta a korábban hátfájással bajlódó Malone, aki végigmókázta a meccset, mosolyogva, játszadozva - a közönséggel is. John Stockton 11 gólpasszal, Byron Russell a kispadról 15 ponttal vétette magát észre. A Jazz egyébként az elejétől kezdve irányított, akadt egy 15-2-es rohanása a második negyedben - nehogy már a Portland és a Seattle után a harmadik nyugati nagymenőt is lenyomja a Boston. Ahol Antoine Walker 27, Paul Pierce 22 pontot szórt, de a csapat csak 39%-kal dobott - nem megy a Celticsnek a Delta Centerben, legutóbbi 11 vendégszereplésükről tízszer vesztesen kulloghattak haza.

Itt is fölényben a Bucks: Scott
Williams (42) és Jason Caffey tör
kosárra Terry Porterrel szemben

Clevelandben Randy Wittman nem tudta, nem akarta nézni, ahogy Fred Hoiberg triplája szállt, szállingózott a gyűrű felé. "Becsuktam a szemem, és hallgattam a közönséget. Ők mondták meg" - emlékezett a Cavaliers edzője. Szóval a nézők üdvrivalgásából következtethetett arra, hogy csapata "már megint" diadalmaskodott, tíz bukta után, ippeg. Mert nagyon hajtott, nagyon akart győzni a Bulls, amely Michael Jordan visszavonulása óta egyszer sem nyert zsinórban háromszor. És most sem, mert a 20 pontos Hoiberg utolsó kísérlete nem talált, csak kiszenvedte a sikert a Cleveland, erősebb cseresorának köszönhetően (a hazai kispad a negyedik negyedben 20-0-ra, az egész meccsen 53-16-ra alázta a chicagói tartalékokat).

A 106. játéknap statisztikái

Cavaliers - Bulls 85-84 (21-25, 23-21, 18-25, 23-13)
Cleveland, 14 614 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gatling 15, Weatherspoon 13, A. Miller 5, illetve Hoiberg 20, Brand 15, Drew 8

Pistons - Clippers 106-111 (21-30, 25-30, 20-16, 30-20, 10-15) - hu.
Auburn Hills, 11 858 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 28, J. Smith 13, Atkins 8, illetve Piatkowski 20, Miles 11, McInnis 12

Bucks - Spurs 102-98 (26-32, 28-18, 22-29, 26-19)
Milwaukee, 16 487 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Allen, G. Robinson 23-23, Caffey 11, Cassell 9, illetve D. Anderson 25, Duncan 13, D. Anderson, Daniels 6-6

Jazz - Celtics 114-99 (27-17, 31-27, 31-26, 25-29)
Salt Lake City, 19 448 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 30, Malone 13, Stockton 11, illetve A. Walker 27, A. Walker 6, Pierce 5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.