Dikembe Mutombo meccsről meccsre bizonyítja, milyen jó vásárt csinált vele a Sixers: ezúttal a Miami kapott leckét Philadelphiában. Kobe Bryant 38 ponttal tért vissza, de az ex-Los Ageles-i Nick Van Exel főszereplésével megverte a Nuggets a Lakerst. A Dávid Kornélt mellőző Pistons a tripla-duplázó Kevin Garnett vezette Timberwolves otthonában kapott ki.

Fotó: Reuters

Bryant akármennyire igyekezett,
nem tudott nyerni a Lakersszel
a Nuggets otthonában

Philadelphiában Allen Iverson mezőnyből szinte el sem találta a gyűrűt (6/27), 27 pontjának majd' a felét büntetőből szerezte, összesen 76 pontig jutott a szurkolói előtt játszó ligaelső, s mégis nyert. Mert 69-et kapott a Miamitól - a Heat emberei 33 %-kal hajigáltak, a negyedik negyedben nyolc percig egyáltalán nem találtak a gyűrűbe. Szenvedéseik okozóját a védekezésben ligalegjobb Dikembe Mutombónak (10, 18, 5 blokk) hívják, aki nem győzi bizonyítani, milyen jó vásárt is csinált vele a Sixers. Brian Grant, a Heat centere Mutombo mellett 13 kísérletből csupán egy mezőnykosarat szerzett, félelmetes. Pat Riley, a vendégek mestere azért azt is megjegyezte, több mint tíz könnyű, tiszta ziccert rontottak, ezért is kaptak ki, amúgy tíz ponttal.

Indianapolisban Austin Croshere mind a 17 pontját a második negyedben szerezte, ekkor el is dőlt a meccs, amelyet a Pacers 99-86 arányban nyert a Bucksszal szemben - ezzel oda a Milwaukee ötös sikerszériája. Az Indianát a 24 pontos Reggie Miller vezette, "odaát" Lindsey Hunter 21-et szórt. A bokáját fájlaló Glenn Robinson nélküli Bucks csupán a hajrában jött föl valamelyest, de tizen belülre egyszer sem került (99-86).

Atlantában először győzött Lanny Wilkens a Torontóval, harmadik nekifutásra. Vince Carter 32 pontot szerzett, Antonio Davis 18-at (és 15 pattanót) a Raptorsnak, az Atlanta legjobbja Jason Terry volt 22 ponttal (88-95).

Karl Malone (21) és Donyell Marshall (19) megint tette a dolgát, nyert hát a Jazz, főleg a kitűnő második félidővel, 101-83-ra a Grizzlies ellen. A Shareef Abdur-Rahim (19) húzta Vancouver mindenestül már 1-21-re ég a Utah-tól, s már ötöt vesztett zsinórban az ötös (franchise-rekord) nyerőhullámot követően.

Stackhouse és a Pistons kevés sikerrel
nyújtózott

Oaklandben Peja Stojakovic (24) mellett még hat sacramentói jutott tíz fölé, a Kings 6-3-ra áll a sérült Chris Webber nélkül. Lawrence Funderburke teljesítménye emelendő ki: egyéni szezoncsúcsot érő 18 pontot és 12 pattanót szerzett. A Warriorsnál Antawn Jamison (36, 12) megint nagyon egyedül volt (101-122).

Phoenixben Tracy McGrady 25, az újonc Mike Miller 18 pontos segítséget nyújtott az Orlandónak a házigazda Suns elleni meccsen (91-97). A vesztes félnél Jake Tsakalidis révén újonc dobta a legtöbbet (17), Jason Kidd 16 pontja mellé karriercsúcs-16 pattanót is begyűjtött.

Charlotte-ban Jamal Mashburn vezette a Hornets döntő, 16-1-es söprését a New Jersey ellen, a nagy hajrá nem egész hat perccel a vége előtt kezdődött, 12 pontos hazai hátrányról (91-88). Mashburn 23, David Wesley 26 pontot dobott - a Stephon Marbury (19) irányította Nets zsinórban tizedszer buktázott idegenben, távol az otthontól 6-22 a mérlegük, silány.

Chicagóban Steve Francis 21, Hakeem Olajuwon 17 pontjával verte a hazaiakat a Houston - a Rockets egymás után a 12 sikerét aratta Középső csoportbeli csapattal szemben.

A 116. játéknap statisztikái

Pacers - Bucks 99-86 (28-25, 31-19, 28-20, 12-22)
Indianapolis, 17 259 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): R. Miller 24, Harrington, J. Rose 8-8, J. Rose 12, illetve Hunter 21, Sc. Williams 8, Allen 5

Hawks - Raptors 88-95 (26-30, 22-23, 24-22, 16-20)
Atlanta, 14 159 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): J. Terry 22, A. Henderson 10, Knight 8, illetve V. Carter 32, A. Davis 15, A. Williams 9

Hornets - Nets 91-88 (17-14, 25-36, 27-20, 22-18)
Charlotte, 12 802 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): Wesley 26, P.J. Brown 13, Mashburn 9, illetve Marbury 19, K. Martin, Eschmeyer 9-9, Marbury 8

Timberwolves - Pistons 111-100 (36-22, 17-33, 27-14, 31-31)
Minneapolis, 16 273 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): Brandon 23, Garnett 10, Garnett 10, illetve Stackhouse 28, B. Wallace 10, Stackhouse 7

76ers - Heat 79-69 (18-17, 22-15, 20-21, 19-16)
Philadelphia, 20 562 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): Iverson 27, Mutombo 18, Iverson, Snow, McKie 3-3, illetve E. Jones 22, E. Jones 8, Hardaway 5

Bulls - Rockets 78-95 (29-19, 14-28, 19-26, 16-22)
Chicago, 20 890 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): Brand 21, B. Miller 10, Drew 8, illetve Francis 21, K. Thomas 11, Francis 8

Jazz - Grizzlies 101-83 (31-25, 20-24, 27-17, 23-17)
Salt Lake City, 19 452 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): Malone 21, Marshall 8, Stockton 8, illetve Abdur-Rahim 19, Abdur-Rahim, Massenburg 6-6, Bibby 6

Suns - Magic 91-97 (22-29, 23-24, 23-21, 23-23)
Phoenix, 17 441 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): Tsakalidis 17, Kidd 16, Kidd, C. Robinson 5-5, illetve McGrady 25, McGrady 12, D. Armstrong 11

Nuggets - Lakers 107-101 (25-27, 26-30, 24-22, 32-22)
Denver, 19 566 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): Van Exel 27, McDyess 16, Van Exel 11, K. Bryant 38, S. O'Neal 11, Fox 8

Warriors - Kings 101-122 (34-32, 21-32, 25-29, 21-29)
Oakland, 19 107 néző
A legjobbak (pont, lapattanó, gólpassz): A. Jamison 36, A. Jamison 12, Blaylock 9, illetve Stojakovic 24, Funderburke 12, J. Williams 10

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.