Chris Webber vezérletével 28 pontos hátrányról nyert Phoenixben a Sacramento. A Houston 23-mal volt lemaradva, mégis győzni tudott Atlantában. McGrady-parádéval verte az Orlando a Dávid Kornélt mellőző Detroitot, Iverson remeklésével a Philadelphia a New Jersey-t.

Fotó: Reuters

Webber a levegőben, labda a
gyűrűben

Salt Lake City-ben a liga történetének második "legpontosabbja" és a legönzetlenebbje megint maradandót alkotott: Karl Malone 26 ponttal, John Stockton 15 ponttal és 11 gólpasszal segítette győzelemre a Utah-t a Seattle ellen. A sokat kritizált Greg Ostertag meg öt blokkal és nyolc pattanóval vétette észre magát. Az első félidő vége felé közelítve a SuperSonics öt és fél percig nem talált a gyűrűbe, elment a hajó, a Jazz utóbbi 14 meccséből 12-t megnyert, övé a legjobb nyugati győzelmi mutató, s először söpörte le 4-0-ra az alapszakaszban a Seattle-t.

Clevelandben végre a Washington is nyerni tudott, 18-4-es söpréssel az utolsó négy percben, Richard Hamilton 17 pontjával, hét vereséget követően. A Cavs hatodszor kapott ki egyhuzamban, Randy Wittman edző alatt pedig inog a kispad. Bimbo Coles rövidke helyzetjelentése: "Mindenki padlón van, elszállt az önbizalmunk".

Orlandóban Tracy McGrady 37 pontjából 23-at a második negyedben szerzett, leszedett 11 pattanót és kiosztott 5 gólpasszt, amint a Magic ha nehezen is, de felülmúlta a Dávid Kornélt mellőző Pistons csapatát. Az újonc Mike Miller 20 pontot tett a hazaiak sikeréhez, amely 18 mérkőzésen a 14-ik. A Detroit legjobbja Jerry Stackhouse volt 36 ponttal.

Miamiban Michael Finley és Dirk Nowitzki hármasaival nyert a Dallas - Nowitzki 29, Steve Nash 19, Finley és Juwan Howard 16-16 pontot szórt. Howardot nemi betegség okozásával vádolja egykori barátnője. Dana Hughes azt állítja, hogy 1998 augusztusa és decembere között kizárólag a sztárral érintkezett, és akkor fertőződött meg. A betegségéről csak annyit árult el, hogy az nem AIDS, 50 ezer dollár kártérítést követel Howardtól. A hazaiak hétfő este megsérült védője, Eddie Jones sérültlistára került, természetesen ő tényleg nem egészséges. Bal vállát hét-tíz napra rögzítették, a csapat orvosa és edzője egyelőre csak reméli, hogy a Heat egyik erőssége az alapszakasz április 18-i végéig felépül. Jones a szezonban 57 meccsen lépett pályára, valamennyin kezdőként. Átagban 18,1 pontja, 367 mezőnykosara, 99 labdaszerzése és 84,3 %-os büntetőzése a legjobb Pat Riley együttesében. Ezzel párhuzamosan aktiválták Ricky Davist, aki Jones-szal együtt került Miamiba a Charlotte-tól.

Iverson jobbal dob, ballal "takarít"

Los Angelesben Kobe Bryant fájós könyökkel is 29 pontig jutott, 17-et a harmadik negyedben, a bajnok nagy rohanásában (15-2) egymaga zsinórban 10-et dobott, nyert is a Lakers a Raptors ellen. Shaquille O'Neal már meglett 29 évesen 25 pontot szerzett, a Toronto "élmunkása" Vince Carter volt 28-cal.

Indianapolisban 10-0-s hajrát vágott ki a New York, ezzel aztán el is verte a hazaiakat, akik Reggie Miller nélkül próbálták állni a sarat. Miller egymeccses eltiltását töltötte, melyet azért kapott, mert - éppen a Knicks vendégeként a Madison Square Gardenben - az egyik bírót megdobta egy rágóval, pedig a sípmester nem kérte rá. A Pacers rosszcsontjának ráadásul 10 ezer dollárjába is kerülő mutatványánál, dühkitörésénél persze nagyobb gond, hogy ugye mindkét találkozót a New York nyerte. A Conseco Fieldhouse-ban Latrell Sprewell (26) főszereplésével - az Indiana legjobbja Jermaine O'Neal (17, 14, 7 blokk, karriercsúcs) volt.

Atlantában a Houston 23 pontos hátrányban volt, kétszer is, aztán mégis győzni tudott. A vendégek először 25 mp-cel a vége előtt vezettek, Steve Francis (31, 9, 6) harmadik jó hármasával. A Hawks sorozatban négy vereségnél tart.

A Boston meg kilencből hétnél, most éppen a Milwuakee oktatta. Úgy, hogy Ray Allen és Glenn Robinson is "vakon volt", ketten együtt 23-szor dobtak kosárra, s csak hatszor találtak. De akadt helyettesítőjük: Sam Cassell 24, Tim Thomas 22 pontot rámolt a vendéglátók gyűrűjébe.

Öt-öt mérkőzésre szóló eltiltással büntette a liga fegyelmi bizottsága Lamar Odomot (Los Angeles Clippers) és Isaiah Ridert (Los Angeles Lakers), mert megsértették az NBA antidopping-rendelkezéseit. Részletekről nem tudni.

A 123. játéknap statisztikái

Magic - Pistons 112-102 (33-23, 31-26, 26-30, 22-23)
Orlando, 13 791 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 37, Reid 17, Armstrong, illetve Stackhouse 36, B. Wallace 12, Stackhouse 7

Celtics - Bucks 94-101 (21-19, 23-26, 26-28, 24-28)
Boston, 14 818 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Walker 36, A. Walker 11, Palacio 5, illetve Cassell 24, C. Robinson, T. Thomas 10-10, Cassell 7

Pacers - Knicks 75-79 (22-23, 23-18, 19-16, 11-22)
Indianapolis, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 21, J. O'Neal 14, Best 6, illetve Sprewell 26, Camby 14, Mark Jackson 7

76ers - Nets 102-94 (26-29, 26-27, 23-23, 27-15)
Philadelphia, 19 930 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 38, T. Hill 14, Snow 8, illetve Van Horn 21, Eschmeyer 8, Marbury 14

Hawks - Rockets 98-104 (29-19, 30-20, 18-32, 21-33)
Atlanta, 15 937 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kukoc 26, Wright 15, Kukoc, Knight 7-7, illetve Francis 31, Francis, Cato 9-9, Francis, Mobley 6-6

Cavaliers - Wizards 83-88 (18-24, 32-25, 16-18, 17-21)
Cleveland, 11 742 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): L. Murray 21, Waetherspoon 7, A. Miller 6, illetve Richmond, R. Hamilton 17-17, White 13, Richmond, H. Davis 7-7

Heat - Mavericks 86-93 (18-28, 22-18, 26-21, 20-26)
Miami, 15 864 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Mason 25, A. Mason 15, T. Hardaway 8, illetve Nowitzki 29, Howard, Bradley 14-14, Nash 7

Suns - Kings 89-100 (31-17, 33-23, 9-30, 16-30)
Phoenix, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marion 23, Marion 8, Kidd 13, illetve Webber 41, Webber 14, B. Jackson 6

Jazz - SuperSonics 86-82 (17-25, 22-11, 26-21, 21-25)
Salt Lake City, 19 819 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 26, Marshall 14, Stockton 11, illetve Baker 16, Ewing 9, Payton 7

Lakers - Raptors 97-85 (16-24, 29-19, 31-24, 21-18)
Los Angeles, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): K. Bryant 29, H. Grant, S. O'Neal 10-10, K. Bryant, Shaw 5-5, illetve V. Carter 28, Oakley 10, Oakley 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.