A Bostont Allen Iverson nélkül is magabiztosan verő 76ers lett az első csapat, amely biztosította helyét a rájátszásban. A Lakers nem volt ilyen erős a sztárjai nélkül: a Seattle 12 pontot vert rájuk a hosszabbításban. Az ősi Heat-Knicks rivalizálás újabb fejezete ismét a New York-iak sikerét hozta, a kanadai gárdák találkozóján pedig a Toronto verte a jövőre hazát váltó Vancouvert.

Fotó: Reuters

Grantet keményen őrizte Thomas

Shaquille O'Neal öt perccel a vége előtt kipontozódott, Kobe Bryant pedig vírusos megbetegedése miatt egyáltalán nem játszhatott, így a Seattle SuperSonics mérkőzést záró 18-0-s rohama 109-97-es bajnokverést hozott. A rájátszásról idén szinte biztosan lemaradó vendégek mind a négy alapszakaszbeli meccsüket megnyerték a Los Angeles Lakers ellen, és ez szinte példa nélkül álló eset. "Elsöpörni a Lakerst, erre szerintem senki sem gondolt Seattle-ben" - mondta a Sonics edzője, Nate McMillan. "Valószínűleg szerencsések voltunk a bajnok névsorával." Gary Payton 24 ponttal vezette a Sonicst, amely 84-80-as hátrányban volt a Nagytestvér kipontozódásakor. A Los Angeles 93-86-ra vezetett másfél perccel a rendes játékidő vége előtt, de onnantól csak a Seattle dobott pontot, 104-93-nál kapcsolt a címvédő. "A bírók borzalmasak voltak" - méltatlankodott O'Neal. "Nem érdekel, ha megbüntetnek, akkor is kimondom: elfújták a meccset. Soha ezelőtt nem volt négy támadóhibám egy meccsen."

Iverson csupán 15 percet töltött a parketten

A Pacers viszont nem használta ki a Boston veresége okozta előnyt, 95-78-ra kikapott a Detroit Pistons otthonában. Ezen a héten harmadszor vesztett párhuzamosan a Pacers és a Celtics. A hazaiaknál Dávid Kornél még mindig a sérültlistán hűsöl.

A 37,1%-os győzelmi mérleggel bíró Cleveland Cavaliers már nem reménykedhet a rájátszásba kerülésben, de még beleszólhat a helyek leosztásába: Andre Miller egy 25 méteres bombát zúdított a Milwaukee Bucks kosarába a harmadik negyed legvégén, és a Lovagok a negyedik menetben megtáltosodva 124-110-re verték a Keleti főcsoport második helyén álló vendégeket. A Cleveland ezt megelőzően hétszer vesztett egyhuzamban.

Davis nem kímélte a Grizzlyket

Peja Stojakovic 31 pontja, és a pálya mindkét végén kifejtett áldozatos munkája révén a Sacramento Kings egyetlen győzelem távolságra került a Nyugat legelejétől, miután 105-90-re legyőzte a Utah Jazzt. Chris Webber 26 ponttal segítette a Királyokat, akik 42-19-es mérleggel vezetik a Pacific Divisiont, és ott lihegnek a Utah és a San Antonio Spurs nyakában (mindkettőnek 43-19 a győzelmi mérlege). A Kings 4-0-s győzelmi szériát hoz Webber visszatérése óta, az All-Star erőcsatár tíz meccset hagyott ki bokasérülése miatt, amelyet éppen a Utah ellen szenvedett el február 13-án. Stojakovic nélkül azonban nem ment volna semmire a Sacramento, a jugoszláv csatár levette a pályáról Donyell Marshallt, aki a két gárda legutóbbi összecsapásán 31 pontot dobott, most pedig nullát. John Starks (21), Karl Malone és Danny Manning (20-20) járt az élen a négymeccses nyertes szériából jövő Jazznél.

A Dallas Mavericks, amely 40-42-vel fejezte be az évet, tizennyolc találkozóval az alapszakasz vége előtt megszerezte 40. sikerét, a Los Angeles Clipperst 111-93-ra verve meg. Dirk Nowitzki 22 pontot szerzett a nevével fémjelzett estén, amelyen a Reunion Arena első ötezer nézője a német csatár fizimiskáját utánzó, kis babát kapott ajándékba.

Phoenixben Tom Gugliotta 1,3 másodperccel a lefújás előtt dobta azt a középtávoli duplát, amellyel a Suns 94-92-re megverte a Houston Rockets gárdáját, és ezzel az arizonaiak elléptek a Minnesotától, átmeneti biztonságot szerezve a Western Conference hetedik helyén.

A 127. játéknap statisztikái:

Celtics - 76ers 91-97 (23-29, 28-21, 15-23, 25-24)
Boston, 18 624 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Pierce 24; Potapenko 7; Palacio 4, illetve Snow 19; Mutombo 22; Snow 10

Grizzlies - Raptors 84-101 (28-28, 17-23, 18-30, 21-20)
Vancouver, 19 193 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Abdur-Rahim 17; Massenburg 10; Bibby 5, illetve V. Carter 25; V. Carter 8; Oakley 6

Kings - Jazz 105-90 (28-31, 21-15, 27-18, 29-26)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Stojakovic 31; Stojakovic, Webber, Divac 6-6; Webber 8, illetve Starks 21; Russell 8; Stockton 9

Pistons - Pacers 95-78 (26-23, 23-21, 18-18, 28-16)
Auburn Hills, 13 926 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Stackhouse 30; B. Wallace 17; Stackhouse 5, illetve A. Harrington 17; J. O'Neal 11; Best 6

Cavaliers - Bucks 124-110 (35-26, 27-25, 32-36, 30-23)
Cleveland, 13 235 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Person 24; Weatherspoon 12; A. Miller 13, illetve G. Robinson 32; G. Robinson 6; Cassell 13

Suns - Rockets 94-92 (20-23, 25-30, 21-21, 28-18)
Phoenix, 19 023 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Kidd 19; Gugliotta 9; Kidd 16, illetve S. Francis 22; S. Francis 14; S. Francis, Norris 4-4

Mavericks - Clippers 111-93 (32-23, 31-27, 29-18, 19-25)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Nowitzki 22; Bradley 11; Finley 8, illetve Richardson 15; Maggette 10; Dooling 6

Lakers - Sonics 97-109 (34-25, 18-30, 20-21, 21-17, 4-16) - hu.
Los Angeles, 18 997 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): S. O'Neal 29; Shaw 10; Shaw 7, illetve Payton 24; R. Lewis, Ewing, D. Mason 7-7; Payton 11

Knicks - Heat 86-83 (16-35, 24-11, 24-12, 22-25)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Sprewell, Ku. Thomas 16-16; Ku. Thomas 14; Mk. Jackson 5, illetve B. Grant 22; B. Grant 12; T. Hardaway 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.