Hosszabbítás után verte a Lakers a Dávid Kornélt továbbra is mellőző Pistonst, Kobe Bryant "beteges" 39 pontot tett a bajnok idegenbeli sikeréhez. Paul Pierce meg 42-t ahhoz, hogy a Celtics győzni tudjon a Suns otthonában. Mark Jackson és Chris Childs mezcseréjének előbbi örülhet jobban: jól elintézte a Knicks a Raptors gárdáját.

Fotó: Reuters

Kobe Bryant sajátos terápiával,
győzelemmel kúrálja magát

Phoenixben Paul Pierce megint 42 pontot termelt, akárcsak kedden a Staples Centerben. Mezőnyből 13/25, büntetőből 13/13-as tökély. "Jó érzés. Kapitány kellett, hogy legyek, aki bármit megtesz a sikerért. Ha pontot kell dobni, pontot dob. Megtalált a csapat, s úgy tűnt, minden dobásom célba talál" - így Pierce. Győzelmével a Boston ha százalékpontokkal is, de megelőzte az Indianát a nyolcadik keleti playoff-helyért. Kellett hozzá még Antoine Walker (20, 6, 6) "másodhegedülése" is: a Celtics hat év után nyert Phoenixben. A 25 (!) labdát eladó Suns legjobbja Jason Kidd (31, 7, 9) volt, Shawn Marion 18, Tony Delk 15 pontig jutott.

New Yorkban Kurt Thomas 22, Latrell Sprewell 21 pontot tett a Knicks sikeréhez a Vince Carter húzta Raptors ellen. A hazaiak a harmadik negyedben döntöttek, ekkor 12 ponton tartották a kanadaiakat. Ahol Carteren kívül egyedül Antonio Davis jutott még tíz fölé, egészen pontosan 13-at vállalt. A nemrég még New York-i Chris Childs nem talált a gyűrűbe, a nemrég még torontói Mark Jackson 11-et, csak utóbbi járt jobban a váltással.

Milwaukee-ban Gary Payton 22 ponttal vezette győzelemre a Szuperszónikusokat a Bucks, illetve a Seattle korábbi edzője, George Karl ellen. A vendégek sorozatban harmadik sikeréhez Rashard Lewis 21, Emanual Davis és Patrick Ewing 15 ponttal járult hozzá; a hazaiak legjobbja Glenn Robinson lehetett 21-gyel. Sosem jön jól, ha valaki megsérül, de Sam Cassell kiállása a negyedik negyed kezdetén roppant rosszul érintette a Milwaukee-t. A csípőficammal leballagó Cassell addig 20-at hintett (akárcsak Tim Thomas), együttese négyből harmadszor zakózott.

Juwan Howard (5) érkezése óta
szárnyal a Mavericks

Houstonban Cuttino Mobley 30 pontja mellé karriercsúcsot jelentő 11 gólpasszt osztott ki, Maurice Taylor 25-öt, Moochie Norris 17-et szórt, amint a Rockets legyűrte a Nets csapatát. Amely 1989. december 8-án győzött utoljára Houstonban - most sem sikerült. Stephon Marbury és Keith Van Horn hiába dobott 34, illetve 21 pontot, (két ponttal) kikapott a New Jersey, idegenben 15-ből 14-edszer.

A 131. játéknap statisztikái:

Pistons - Lakers 119-125 (27-28, 35-29, 28-22, 21-32, 8-14)- hu.
Auburn Hills, 22 076 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): K. Bryant 39, S. O'Neal 10, K. Bryant 7, illetve Stackhouse 46, B. Wallace 15, Stackhouse 4

Knicks - Raptors 88-72 (21-22, 24-22, 24-12, 19-16)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ku. Thomas 22, Ku. Thomas 9, Ward 6, illetve V. Carter 22, Je. Williams 9, Childs 8

Bucks - SuperSonics 102-108 (30-30, 30-29, 23-27, 19-22)
Milwaukee, 16 112 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 21, E. Johnson 9, Cassell 11, illetve Payton 21, Baker 9, R. Lewis 6

Mavericks - Timberwolves 103-83 (33-16, 17-19, 25-19, 28-29)
Dallas, 17 472 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 22, Nowitzki 14, Nash 7, illetve Garnett 28, Garnett 16, Brandon 5

Rockets - Nets 108-106 (22-19, 34-26, 29-33, 23-28)
Houston, 11928 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mobley 30, Norris 8, Mobley 11, illetve Marbury 34, Van Horn, Aa. Williams 6-6, Marbury 9

Suns - Celtics 101-105 (29-26, 18-23, 21-29, 33-27)
Phoenix, 18 084 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kidd 31, Marion 10, Kidd 9, illetve Pierce 42, Blount 7, A. Walker 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.