A Sacramento súlyos hazai buktát produkált a bajnoki címvédő ellen, amelyben még mindig nem játszhatott a bokaficamos Kobe Bryant. A Miami a nagyszerű formát mutató San Antoniót kapta el, míg a Milwaukee az újabb győzelmével bejutott a rájátszásba. Az Indiana kikapott, a Boston nyert, így holtversenybe kerültek a keleti nyolcadik helyen.

Fotó: Reuters

Webber "berezelt", s rontott -
kikapott a Kings a Lakerstől

Négymeccses veretlenséggel büszkélkedhet a Miami, hála Tim Hardaway (25, 8 gólpassz) remeklésének a Heat ezúttal a ligaelső Spursöt páholta el (ezzel megszakadt a San Antonio hármas sikersorozata). Pedig a Tim Duncan (26, 14) húzta vendégek 70-58-ról még felzárkóztak és kiegyenlítettek, de a már többször leírt, 34 éves Hardaway egészen szenzációsan kosarazott. A második félidőben húsz pontot szerzett, nyolc kísérletből öt triplát vágott, egyet húsz mp-cel a vége előtt, hogy tízzel később két büntetővel megpecsételje az ellen sorsát. A vert sereg 14 találkozóján először nem ért el a kilencven pontot.

Orlandóban Tracy McGrady 28 pontot hintett, leszedett nyolc pattanót, adott négy gólpasszt és lopott három labdát, a szezonban 54. alkalommal dobott húsz felett, 49-edszer volt csapata legeredményesebbje. És övé lett a legfontosabb lepattanó is: kettővel vezet a Magic, támad a Pacers, hét mp vissza, Reggie Miller duplázhatna a hosszabbításért, de triplára tör, s hibázik, McGrady begyűjti, s vége. Két vereség után nyert az Orlando, folytatva a szezonban megszokottakat, miszerint az Indiana elleni mérkőzéseken mindig a vendéglátó győz. "Nem játszottunk túl jól, de annyira azért igen, hogy nyerjünk. Ez bizonyítja, hogy remek együttes vagyunk" - értékelt a Mike Millerrel együtt 14 pontig jutó Darrell Armtrong. A Pacers legjobbja Jermaine O'Neal (26, 12) volt, bukásának Bostonban örülhettek leginkább - ikszre állnak a keleti utolsó playoff-helyért zajló csatában.

Cassell és a Milwaukee már most a
rájátszásban érezheti magát

Minneapolisban Terrell Brandon 34 pontos karriercsúccsal segítette győzelemre a hazaiakat az őket 1999-ben elhagyó Stephon Marbury (32) húzta New Jersey ellen. "Nagyot alkotott" - dicsérte Flip Saunders edző. "Tökélyre vitte támadásainkat, szebbnél-szebb kosarakat dobott, játszott 46 percet, és még arra is maradt energiája, hogy Steph (Marbury) nyakán lógjon.''

Torontóban Vince Carter, Keon Clark és Dell Curry 16 pontot hozott össze a negyedik negyedbeli söprés során, amellyel eldőlt, hogy a kanadaiak párharcában végül csak a gyengébbik, a Vancouver maradt alul. Carter (24, 8, 6) szépen termelt, "odaát" Shareef Abdur-Rahim (26, 10, 6) igyekezett lépést tartani vele.

Bostonban Paul Pierce 36 pontjából 13-at az utolsó öt percben dobott, amint a Celtics legyűrte a ligagyenge Bulls gárdáját - ez volt a Chicago zsinórban 22. idegenbeli veresége. A Boston ezzel befogta az Indianát a keleti nyolcadik playoff-helyen, 13 meccsük van hátra.

A 141. játéknap statisztikái:

Bucks - Hawks 105-98 (29-31, 30-30, 21-27, 25-10)
Milwaukee, 18 717 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Allen 27; Allen 11; Cassell 11, illetve Kukoc 31; Henderson 12; Kukoc 10

Celtics - Bulls 102-98 (23-23, 30-27, 20-21, 29-27)
Boston, 18 624 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Pierce 36; A. Walker 7; A. Walker 7, illetve Mercer 29; B. Miller 12; Mercer 6

Timberwolves - Nets 105-91 (38-24, 25-18, 24-33, 18-16)
Minnesota, 19 006 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Brandon 34; Garnett 18; Brandon 6, illetve Marbury 32; Marbury 9; Marbury 8

Heat - Spurs 88-83 (25-19, 21-18, 14-28, 18-18)
Miami, 16 500 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): T. Hardaway 25; B. Grant 10; T. Hardaway 8, illetve Duncan 26; Duncan 14; D. Anderson 4

Magic - Pacers 84-82 (19-26, 21-19, 28-13, 16-24)
Orlando, 15 283 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): McGrady 28; Outlaw 10; McGrady, Outlaw 4-4, illetve J. O'Neal 26; J. O'Neal 12; R. Miller 6

Raptors - Grizzlies 102-92 (29-26, 21-26, 26-23, 26-17)
Toronto, 19 800 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): V. Carter 24; A. Davis 14; Al. Williams 8, illetve Abdur-Rahim 26; Abdur-Rahim 10; Bibby 9

Kings - Lakers 72-84 (18-18, 22-21, 20-14, 12-31)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Webber, Christie 15-15; Divac 14; Webber 4, illetve S. O'Neal 23; S. O'Neal 15; Fox, Shaw 4-4

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.