Allen Iverson visszatért a Philadelphia soraiba, nyert is a csapat egyből, magabiztosan a Milwaukee Bucks ellen. Phoenixben Jason Kidd volt a vezér, aki Los Angeles Lakers legyőzésében oroszlánrészt vállalt.

Fotó: Reuters

Iverson visszatért

Simán leverte a Phoenix a Los Angeles Lakerst, Jason Kiddnek (22, 11, 9) mindössze egy assziszt hiányzott, hogy egymás után másodszor is tripla-duplát érjen el. Kidd mellett Shawn Marion (27) és Cliff Robinson (13, 8 gólpassz) is tolta a Suns szekerét, a csapat 51 százalékkal (41/80) dobott mezőnyből. A Phoenix is (akárcsak a Sixers) bemutatott egy kiemelkedő játékrészt, a második menetet 33-18-ra hozta, ez sokat segített, hogy hét találkozó után végre legyőzték a Lakerst. Kobe Bryant sérülése miatt Shaquille O'Nealre (27, 12) hárult minden feladat, egymaga azonban kevésnek bizonyult.

Utahban verte el a Jazzt a Dallas Mavericks, méghozzá egy fantasztikus hajrával. A Dallas utolsó 14 pontjából 12-őt Dirk Nowitzki dobott, miközben két perccel a vége előtt 84-84-re állt a meccs. Ekkor Nowitzki beszórt két triplát, majd a hátralévő időben büntetőkkel járult hozzá a végső sikerhez. Nowitzki 27 ponttal, 13 lepattanóval zárt, míg Michael Finley (33) lett a legeredményesebb a meccsen. Karl Malone 21 pontot ért el a Jazzben.

Payton A. Miller és Weatherspoon
között lavírozta győzelemre a
Seattle-t

Csak hosszabbítás után kapott ki Chicagóban a Bulls, a vendég Denver Nuggetsben több remek egyéni teljesítmény is akadt: Antonio McDyess 27 pontot dobott a második félidőben és a túlórában (összesen 35-öt), George McCloud NBA-szezoncsúcs 22 gólpasszt adott. James Posey 23 pontot ért el - közte négy büntetőt a túlórában - és begyűjtött 14 lepattanót a Denvernek, amely uralta a palánk alatti területet.

Rasheed Wallace és Steve Smith is 19 pontig jutott Portlandben, a Trail Blazers 104-96-ra nyert a Los Angeles Clippers ellenében. A Portland harmadik győzelmét söpörte be sorban, ezzel alaposan felmászott a Sacramentóra és a Lakersre a Pacific csoportban.

Hosszabbításban kapott ki Oaklandben a Golden State Warriors a New York Knickstől. Glen Rice triplájával vívta ki a New York a túlórát, ahol aztán megfordította a találkozót. Az extra játékidőben csupán hat pont esett, abból négy volt New York-i. A hazaiaknál Antawn Jamison 41 pontot szórt, Chris Porter pedig karrierje legjobbját, 24-et. A New York támadójátéka kiegyensúlyozott volt: Rice 18, Latrell Sprewell 17, Allan Houston 16, Marcus Camby 14 pontot dobott.

A 142. játéknap statisztikái

76ers - Bucks 90-78 (19-25, 26-17, 30-17, 15-19)
Philadelphia, 20 561 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 36, Mutombo 17, Snow 13, illetve Cassell 20, E. Johnson 10, Cassell 5

Bulls - Nuggets 104-109 (22-26, 23-19, 25-30, 25-20, 9-14) - hosszabbítás után
Chicago, 21 748 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 30, Brand 11, Artest, Crawford 5-5, illetve McDyess 35, Posey 14, McCloud 22

Suns - Lakers 104-83 (27-22, 33-18, 20-27, 24-16)
Phoenix, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marion 27, Kidd 11, Kidd 9, illetve S. O'Neal 27, S. O'Neal 12, S. O'Neal, B. Shaw 3-3

Jazz - Mavericks 90-98 (18-18, 28-17, 20-29, 24-34)
Utah, 19 911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 21, Marshall 12, Stockton 12, illetve Finley 33, Nowitzki 13, Nash 9

Trail Blazers - Clippers 104-96 (21-15, 34-32, 25-19, 24-30)
Portland, 20 580 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. Smith, Wallace 19-19, Sabonis 11, Stoudamire 10, illetve Maggette 19, Odom 8, McInnis, Skinner 5-5

SuperSonics - Cavaliers 104-86 (20-27, 36-21, 23-19, 25-19)
Seattle, 12 656 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 21, Lewis 10, Payton 8, illetve Person 15, Weatherspoon, Mihm, A. Miller 7-7, A. Miller 10

Warriors - Knicks 87-89 (19-24, 19-23, 23-17, 24-21, 2-4) - h. u.
Oakland, 17 207 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jamison 41, Foyle 10, Blaylock 16, illetve Rice 18, Camby 17, M. Jackson 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.