Idegenbeli győzelemmel tartja életben reményeit az utolsó, rájátszást érő nyugati pozíció megszerzésére a Houston Rockets. Otthon leckéztette meg a ligaelső San Antoniót kelet egyik eminense, a Milwaukee Bucks, Lamar Odom újabb tripla-duplájával nyert az LA Clippers a Cleveland ellen.

Fotó: Reuters

Az atlantai Mohammedet
blokkolja LaFrentz

Toni Kukoc 23 pontjával és 11 gólpasszával (is) győzte le az Atlanta Hawks 99-88-ra a Denver Nuggetst. Kukoc mellett Nazr Mohammed tette hozzá a legtöbbet (16, 15 lepattanó) az atlantaiak teljesítményéhez, a cserék közül Lorenzen Wright 11 pontot dobott. A Denverben Kevin Willis 21, 10-zel, Nick Van Exel 19 ponttal tűnt ki.

Otthon kapott ki a San Antonio, a vendégek legjobbja, Sam Cassell 24 ponttal és kilenc lepattanóval keserítette meg a Spurs életét, és vezette 86-77-es győzelemre a Milwaukee Buckst. A Milwaukee megerősítette helyét keleten, a Central csoport élén, 10 meccsel az alapszakasz befejezése előtt. A második félidőben csupán 27 pontot kapott a Bucks.

Saját pályáján zakózott a Chicago is, a Miami Heat 97-90-re verte a Bikákat. Tim Hardaway 21 ponttal a vendégek legjobbja volt, Alonzo Mourning 12 pontot dobott harmadik meccsén, pedig nemrég úgy nézett ki, hogy az egész szezont ki kell hagynia veseproblémái miatt. A harmadik negyedet 28-12-re hozta a Miami, míg a Bulls 17 mezőnykísérletéből 12 kimaradt. Ezzel a sikerrel lépéselőnybe került a Heat a New Yorkkal szemben a keleti főcsoport harmadik helyéért vívott küzdelemben.

Lamar Odom harmadik tripla-dupláját hozta az utolsó öt meccsen, a Los Angeles Clippers pedig 104-97-re legyűrte a Cleveland Cavalierst. A Cavsben öten is kétszámjegyűt dobtak, de a közülük legjobb Andre Miller is csak 19-ig jutott.

A 147. játéknap statisztikái

Wizards - Rockets 86-96 (25-16, 18-19, 22-28, 21-33)

Washington, 20 674 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Profit 18, Alexander, White 9-9, Vanterpool 5, illetve Francis 25, Olajuwon 11, Norris 9

Hawks - Nuggets 99-88 (26-25, 27-23, 18-19, 28-21)
Atlanta, 16 030 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kukoc 23, Mohammed 15, Kukoc 11, illetve K. Willis 21, K. Willis, LaFrentz 10-10, Van Exel 6

Bulls - Heat 90-97 (26-23, 21-25, 12-28, 31-21)
Chicago, 22 301 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 20, Brand 8, Hoiberg 6, illetve Hardaway 21, Mason 12, Hardaway 10

Spurs - Bucks 77-86 (20-21, 30-29, 12-20, 15-16)
San Antonio, 35 944 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 20, Duncan 12, A. Johnson 5, illetve Cassell 24, Allen 11, Cassell 9

Clippers - Cavaliers 104-97 (23-23, 27-19, 26-26, 28-29)
Los Angeles, 15 544 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Piatkowski 20, Odom 10, Odom 10, illetve A. Miller 19, Weatherspoon 12, A. Miller 9

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.