Pályára lépett az első kínai az NBA-ben: Vang Zsi-zsi, a Dallas Mavericks új centere nyolc perc alatt hat pontot és három lepattanót szerzett. A Sacramento a klub legfényesebb napjait idézi, a Utah Jazz ellen, idegenben szerezte meg idei 50. győzelmét. A San Antonio szilárd állást épített ki a liga élén denveri győzelmével.

Fotó: Reuters

Polynice nyakában Divac, a Kings
"erős embere"

Chicagóban nem kellett ilyesmitől tartania a Shaquille O'Neal (39 pont, 10 lepattanó) által vezérelt Los Angeles Lakersnek, amely 100-88-as sikert aratott a Bulls felett. Az NBA címvédője a sikerrel előlépett a Western Conference harmadik helyére, a Dallast és a Utah-t előzve meg.

Vang, az első NBA-kosara után

A Houston Rockets magával rántotta a Seattle SuperSonicst is: Kenny Thomas blokkja és ezt követő zsákolása 10 másodperccel a vége előtt eldöntötte a két csapat texasi összecsapását, és a 91-88-as vereség a Sonics számára a playoffremények végét jelenti. Gary Payton és Vin Baker hiába dobott fejenként 20 pontot, a Sonicsnak (41-36) a hátralévő öt meccsén öt győzelmet kellene aratnia ahhoz, hogy bejusson a rájátszásba. A Houston (41-35) kicsit közelebb van a nyugati nyolcadik Minnesotához (44-30), de gyakorlatilag kizárt, hogy megelőzze (hatból hármat kellene nyernie, a Timberwolvesnak pedig nyolcból hatot buknia).

McDyess (jobbra) nem tudta
megállítani Duncant

Keleten csupán egy jelentéktelen meccset rendeztek csütörtökön: a New York Knicks, Allan Houston 23, illetve Glen Rice 18 pontjával (8/9 a mezőnyből), valamint az utóbbi meccseken masszív formát mutató Marcus Camby 16 pontot és 13 lepattanót számláló dupla-duplájával 93-80-ra verte a Washington Wizards csapatát. A New York ezzel az egy győzelemmel vannak a Miami előtt a Kelet harmadik helyén, de eggyel többet is játszottak náluk.

A 150. játéknap statisztikái:

Knicks - Wizards 93-80 (22-22, 28-18, 17-30, 26-10)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Houston 23; Camby 13; Mk. Jackson 4, illetve Hamilton 31; White 7; Alexander, Profit 4-4

Jazz - Kings 86-92 (35-18, 12-24, 19-29, 20-21)
Salt Lake City, 19 911 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Malone 21; Malone 9; Malone, Marshall 5-5, illetve Webber 26; Divac 12; Ja. Williams 7

Bulls - Lakers 88-100 (25-26, 27-31, 23-25, 13-18)
Chicago, 23 217 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Brad Miller 21; Brand, Hoiberg 7-7; Brand, Hoiberg 5-5, illetve S. O'Neal 39; S. O'Neal 10; Fisher 7

Mavericks - Hawks 108-94 (23-16, 35-22, 24-27, 26-29)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Howard 20; Bradley 15; Eisley 7, illetve Mohammed 23; Mohammed 16; D. Johnson 4

Rockets - Sonics 91-88 (22-22, 25-19, 23-17, 21-30)
Houston, 11 700 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Mobley 21; Ke. Thomas 10; S. Francis 7, illetve Payton, Baker 20-20; R. Lewis 11; Payton, E. Davis 6-6

Nuggets - Spurs 80-101 (25-27, 13-23, 24-27, 18-24)
Denver, 13 796 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Pack 20; Posey 11; McCloud, Pack 7-7, illetve Duncan 36; Duncan 13; Av. Johnson 12

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.