A Chicago elleni hazai győzelemmel lerázta magáról az Indiana a Los Angeles Lakerstől vereséget szenvedő Bostont a keleti nyolcadik playoff-helyért vívott csatában; 11 év után szerzett csoportelsőséget a Clevelandet verő Philadelphia, bejutott a rájátszásba a Golden State ellen sikert arató Portland.

Fotó: Reuters

Mutombo a mezőny fölé nőtt

Oaklandi győzelmével bejutott a rájátszásba a Portland (48-28), azon az estén, amikor kiderült: Shawn Kemp drogelvonóba megy, s már nem játszhat a szezon hátralévő részében. A hatszoros All-Star, 31 éves Kempet tavaly augusztusban szerződtette a Blazers Clevelandből, de csak kétszer kezdett, átlagban 16 percnél is kevesebbet töltött a pályán, ezalatt 6,5 pont, 3,8 pattanó került a neve mellé. De vissza a csapathoz, amely Arvydas Sabonis (32, 10, 24 perc alatt!), a tripla-duplázó Damon Stoudamire (15, 10, 10) és Steve Smith (21) főszereplésével több mint harminccal verte a zsinórban hat vereségnél járó Golden State együttesét (17-58), és megszakítás nélkül 19-ik alkalommal tagja a rájátszásnak.

Indianapolisban nyögvenyelősen múlta felül a Pacers (35-40) a ligarossza Bulls csapatát (12-63), Reggie Miller 28 pontot dobott, rajta kívül Jalen Rose (17, 9 gólpassz) és a kispados Jeff Foster (15, 10) is remekelt, de kellett is nekik nagyon ahhoz, hogy leszakítsák a nyakukban lihegő Bostont.

A bostoni Randy Brownnak duplán
fájt a vereség: egy ütközés során
megsérült, hordágyon vitték le

Minneapolisban Kevin Garnett 25 pontot tett a T-wolves (45-30) sorozatban tizedik hazai sikeréhez, amivel jelentős előnyre tett szert a Rockets (41-35) gárdájával szemben a nyugati nyolcadik playoff-helyért zajló küzdelemben. Sőt, az éppen legyőzött, hetedik helyen álló Suns (46-29) sincs messze... Garnett mellett Terrell Brandon (16), Wally Szczerbiak és Reggie Slater (14-14) szorgoskodott, "odaát" a mostanság gólgyártásban is tündöklő Jason Kidd (12, 8 gólpassz) visszavett, Mario Elie (17) volt a Phoenix legeredményesebbje.

Vancouverben könnyű győzelmet aratott a Sacramento (51-24) a Grizzlik (22-54) ellen - Chris Webber 33 perc alatt 36 pontot termelt, Doug Christie 18-ból nyolcat 34 mp alatt, a második negyedben. A siker azt jelenti, hogy a Lakerst megelőzve továbbra is a Kings az első a Csendes-óceáni csoportban, no meg egy franchise-rekord megdöntését: a szezon során már 21-szer nyert idegenben a Sacramento, az eddigi legtöbb (20) még a Rochester Royals nevéhez fűződött 1948-49-ből.

Orlandóban Antonio Davis karriercsúcs-31 pontot szórt, Vince Carter meg 21-et, hogy a Magic (41-35) feletti győzelemmel a Raptors (43-33) felugorjon a Középső csoport második helyére. Amúgy a kanadaiak a záró periódusban nyújtott teljesítményükkel fordítottak, 37-20-as negyedet produkáltak 71-80-as állásról.

Hogy a Raptors előzzön, ki kellett kapnia a riválisnak, Miamiban megtette ezt a "szívességet" a Charlotte (42-34). Azaz, inkább az ellen, ahol Anthony Mason 22, Dan Majerle 13 pontot dobott, no meg egy nem kicsit fontos hármast 29 másodperccel a vége előtt, ráadásul Tim Hardaway egyéni szezoncsúcs-12 gólpasszt osztott ki - a Heat (45-30) beérte az Atlanti-második Knicks gárdáját, vasárnap találkoznak, azután nem lesz egál, az biztos.

Los Angelesben hosszabbítást követően nyert a Clippers (28-48) a Bucks (48-28) ellen, Darius Miles egyéni szezoncsúcsot érő 26 pontot vágott, Lamar Odom 18-at, Michael Olowokandi és Eric Piatkowski egyaránt 13-at, Keyon Dooling 12-t, Corey Maggette 10-et, sok kicsi sokra ment. A rendes játékidőben a hazaiak hatpontos hátrányról mentették ikszre a meccset, a ráadásban meg mínusz ötről fordítottak, s múlták felül a Glenn Robinson (31, 11) húzta Milwaukee-t.

A 152. játéknap statisztikái:

76ers - Cavaliers 96-88 (25-21, 27-27, 23-19, 21-21)
Philadelphia, 20 767 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mutombo 27, Mutombo 13, Ollie 10, illetve Murray 16, Weatherspoon 12, A. Miller 10

Celtics - Lakers 96-100 (14-22, 21-34, 23-23, 38-21)
Boston, 18 624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 30, Blount 7, A. Walker 6, illetve S. O'Neal 39, S. O'Neal 14, Shaw 9

Heat - Hornets 81-76 (23-24, 17-24, 20-17, 21-11)
Miami, 16 500 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Mason 22, A. Mason 7, T. Hardaway 12, illetve Mashburn 20, Mashburn, Campbell 9-9, Mashburn 6

Magic - Raptors 100-108 (23-28, 26-20, 31-23, 20-37)
Orlando, 17 248 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 20, Outlaw, Declercq 8-8, McGrady 9, illetve A. Davis 31, A. Davis 13, V. Carter 8

Pacers - Bulls 100-93 (26-27, 24-20, 27-33, 23-13)
Indianapolis, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 28, Foster 10, Best 10, illetve Brand 30, B. Miller 10, Crawford 6

Timberwolves - Suns 101-88 (15-16, 32-23, 23-25, 31-24)
Minneapolis, 18 627 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 25, Garnett 10, Garnett 6, illetve Elie 17, Marion 14, Kidd 8

Grizzlies - Kings 90-118 (28-27, 21-34, 15-31, 26-26)
Vancouver, 14 863 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Jones 17, Massenburg 13, Bibby 9, illetve Webber 36, Divac 12, Ja. Williams 8

Warriors - Trail Blazers 91-122 (17-38, 19-29, 22-35, 33-20)
Oakland, 15 325 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McPherson 22, Foyle 12, Porter 5, illetve Sabonis 32, Sabonis, Stoudamire 10-10, Stoudamire 10

Clippers - Bucks 113-110 (29-23, 28-25, 17-24, 26-28, 13-10) - hu.
Los Angeles, 17 329 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Miles 26, Olowokandi 11, Odom 7, illetve G. Robinson 31, G. Robinson 11, E. Johnson, Cassell 5-5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.