Dávid Kornélt mellőzve nyert a Detroit az Atlanta ellen úgy, hogy 69 ponton tartotta ellenfelét. Az NBA 155. játéknapjának mindegyik meccsén hazai győzelem született - ennek a keleti nyolcadik playoff-helyért csatázók közül a hajrában remeklő, most a Washingtont verő Indiana örült, a Boston már nem annyira. A Celticset a visszatérő Iverson húzta Sixers oktatta.

Fotó: Reuters

A képen Mutombo kapja a pofont,
de Potapenko és a Celtics hiába
préselt és nyújtózott, a Sixers nyert

... az indianapolisiaké meg 37-40, mert zsinórban negyedszer is nyertek, ezúttal a Washington ellen, felettébb könnyedén. "Kezdünk úgy kinézni, mint egy playoff-csapat" - jelentette ki Jalen Rose (23, 10). "Továbbra is meg kell találnunk a győzelemhez vezető ösvényeket, s ettől még jobbak leszünk. Anélkül, hogy aggódnánk a Boston, vagy bárki más miatt." A Wizards (18-59) - amelynek háza táján sokadszorra röppent fel, hogy a következő szezonban visszatér a pályára a klub társtulajdonosa, Michael Jordan, amit persze ő tagad, vagy nem nyilatkozik - legjobbja Richard Hamilton volt 21 ponttal, a fővárosiak legutóbbi 13 találkozójukból 11-et elevszítettek.

Auburn Hillsben Jerry Stackhouse remeklésével győzött a Dávid Kornélt mellőző Pistons a Hawks ellen. A hatból ötöt nyerő Detroit (30-47) tripla-duplázó (28, 12, 11) sztárja mellett Corliss Williamson 13, Mikki Moore 10 pontot ért el, az egyhuzamban harmadik kudarcát átélő Atlanta (23-54) legjobbja Nazr Mohammed (17, 16) volt.

New Yorkban a Larry Johnson helyén kezdő Kurt Thomas 10/13-as mezőnymutatóval 22, Latrell Sprewell 21, Marcus Camby (18 pattanón kívül, sorozatban hatodik dupla-dupláját produkálva) 17 pontot dobott - tapad a Hornets (42-36) csapatát verő Knicks (46-31) a Heatre (46-30).

Salt Lake Cityben Karl Malone 26 pontjából 13-at a harmadik negyedben szerzett, amikor is a Jazz alaposan ledobta a Rockets gárdáját, a végül simán nyert - kettejük Delta Centerbeli összecsapásain zsinórban kilencedszer. Sikerének köszönhetően még nyerhet a Középnyugati csoportban a Utah (51-26), de valószínűbb a második helye a San Antonio mögött (55-22), s a Dallas (49-27) előtt, ami egyben össznyugati negyediket, s a rájátszásban hazai kezdést jelent. A Houstonnak (42-36-os mutatóval...) gyakorlatilag már semmi esélye a playoffra.

A 155. játéknap statisztikái:

Sixers - Celtics 108-95 (28-24, 30-20, 28-23, 22-28)
Philadelphia, 20 365 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 37, Mutombo 18, Snow 9, illetve A. Walker 26, Pierce, A. Walker, Potapenko 5-5, Palacio 5

Pistons - Hawks 81-69 (24-26, 18-12, 22-15, 17-16)
Auburn Hills, 14 557 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 28, B. Wallace 16, Stackhouse 11, illetve Mohammed 17, Mohammed 16, Knight 7

Knicks - Hornets 113-98 (25-27, 29-21, 29-27, 30-23)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ku. Thomas 22, Camby 18, Mark Jackson 7, illetve Campbell 24, P.J. Brown 6, B. Davis 8

Pacers - Wizards 100-78 (23-23, 30-21, 20-17, 27-17)
Indianapolis, 16 393 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 23, J. Foster 11, Best, Edney 7-7, illetve R. Hamilton 21, Michael Smith, P. Jones 12-12, Vanterpool 4

Jazz - Rockets 96-81 (12-18, 26-23, 36-16, 22-24)
Salt Lake City, 19 911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 26, Marshall 10, Malone, Stockton 7-7, illetve Francis 26, Ke. Thomas 8, Norris 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.