Ötvenedik győzelmét ünnepelte a Mavericks a liga történetének első internetes élő közvetítésekor, a Sacramento elleni sikerrel a Dallas visszaszerezte a nyugati ötödik helyet a Houstontól vereséget szenvedő Portlandtől. Sorozatban hatodszor nyert a Bostont hosszabbítás után legyűrő Indiana, 36 pontos verést mért a New York az Atlantára.

Fotó: Reuters

Finley Pollard (balra) és Stojakovic
között tör kosárra

Tracy McGrady karriercsúcsot érő 49 pontot szórt, mégsem nyert az Orlando (42-37) Washingtonban. Sokkal inkább kikapott, ami a Wizards (19-60) tudását és teljesítményét figyelembe véve elég nagy blama még akkor is, ha Richard Hamilton (30) és Christian Laettner (26, 10) remek napot fogott ki. Ezzel együtt kétszer is egyenlíthetett volna a hajrában McGrady kosaraival felzárkózó Magic, de sem T-Mac, sem Pat Garrity nem tudta hosszabbításra menteni a mérkőzést. "Kicsit elfáradtam a hajrára, s rontottam" - bosszankodott a fővarázsló. "Nem hibáztathatjuk, ő mindent megtett, egyedül hozta vissza a reményt. Ott volt a hármas, és nem találtam be" - hárította magára a felelősséget Garrity.

Torontóban Vince Carter 27 pontjából 13-at a negyedik negyedben szerzett, s túljutott az 5000 ponton - 204 meccs alatt (Michael Jordannek 161 találkozóra volt ehhez szüksége). És győzelemre vitte a Raptorst (45-34) az öt siker után buktázó Heat (48-31) ellen. Kilencet dobott a 11-0-s söprés során - kilencet nyertek a kanadaiak tizenegyből. Antonio Davis (25, 13) sem volt rest, míg "odaát" Anthony Carter kispadosként 17 ponttal jeleskedett. De nem akadályozhatta meg, hogy a Toronto franchise-rekordokat döntögessen az össz- és a hazai győzelmek (26) tekintetében.

Reggie Miller (jobbra) és Paul Pierce
amúgy labdára ment...

Phoenixben Jason Kidd (30, 9, 17) már megint majdnem tripla-duplázott - nyert a Suns a Sonics ellen, otthonában egyhuzamban hetedszer. A Seattle legjobbja Rashard Lewis volt 27 ponttal, Patrick Ewing egyéni szezoncsúcsot érő 21-et dobott.

Szégyenletes, 36 pontos berésben részesítette a New York az Atlantát úgy, hogy Marcus Camby, Allan Houston és Larry Johnson sem játszott sérülés miatt... Latrell Sprewell 22, Othella Harrington 18 pontot vágott, a Hawks egy negyedben sem jutott 17 fölé.

Chicagóban Karl Malone 32 pontot és 10 pattanót postázott, a Bikákat gond nélkül betörő Jazz (52-27) még nem tett le a Lakers (54-26) megcsípéséről a nyugati harmadik helyért.

Denverben a sérült Nick Van Exel helyén lehetőséget kapó Robert Pack (12, 10, 11) négy év elteltével szerzett tripla-duplát a Nuggetsnek, rendesen meghálálta a bizalmat. A hazaiak legeredményesebbje George McCloud volt 24 ponttal, a Warriorsnak szokás szerint Antawn Jamison szállította a legtöbbet 30-cal.

Los Angelesben Eric Piatkowski 26 pontot, Michael Olowokandi 19 pattanót jegyzett, amint a Clippers lerendezte a Timberwolves gárdáját. Piatkowski éppen ötöt süllyesztett el öt tripla-kísérletből, volt hát miért a Staples Centerbe látogatnia a rekordot jelentő 18 964 nézőnek.

East Rutherfordban Andre Miller 26, Lamond Murray 22 ponttal segítette győzelemre a Clevelandet, az amúgy is alaposan megtizedelt New Jersey csapatában Johnny Newman is megsérült, fájós térddel bicegett le a pályáról.

A 159. játéknap statisztikái:

Wizards - Magic 113-110 (33-26, 24-27, 22-29, 34-28)
Washington, 14 104 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Hamilton 30, Laettner 10, Profit 7, illetve McGrady 49, McGrady, Outlaw 8-8, McGrady 7

Nets - Cavaliers 91-97 (30-24, 16-32, 21-12, 24-29)
East Rutherford, 16 770 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Horn 23, Eschmeyer 8, Harris, Overton 4-4, illetve A. Miller 26, Weatherspoon, MIhm 10-10, A. Miller 5

Knicks - Hawks 101-65 (33-17, 26-15, 23-17, 19-16)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 22, Rice 9, Mark Jackson 11, illetve Mohammed 13, Mohammed 11, Knight 4

Pacers - Celtics 113-108 (31-26, 33-27, 15-26, 25-25, 9-4) - hu.
Indianapolis, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 28, J. O'Neal 13, Best 6, illetve A. Walker 37, Potapenko 10, A. Walker 7

Raptors - Heat 94-82 (22-18, 24-22, 25-19, 23-23)
Toronto, 20 104 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 27, A. Davis 13, V. Carter 8, illetve A. Carter 17, A. Mason, Majerle, E. Jones 8-8, E. Jones 7

Bulls - Jazz 83-94 (22-17, 20-24, 23-28, 18-25)
Chicago, 22 579 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Artest 26, Brand, Hoiberg 5-5, Goodrich 3, illetve Malone 32, Malone 10, Stockton 7

Mavericks - Kings 101-97 (32-29, 24-22, 25-25, 20-21)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 31, Bradley 15, Nash 5, illetve Webber 24, Webber 13, Divac, Ja. Williams 4-4

Nuggets - Warriors 108-92 (26-22, 42-20, 19-14, 21-36)
Denver, 15 874 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McCloud 24, Willis, Posey 12-12, Pack 11, illetve Jamison 30, Blount 15, Cummings 8

Suns - SuperSonics 109-100 (30-25, 25-27, 27-23, 27-25)
Phoenix, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kidd 30, Marion 13, Kidd 17, illetve R. Lewis 27, R. Lewis, Ewing 8-8, Sh. Williams

Trail Blazers - Rockets 103-109 (16-18, 32-40, 27-23, 28-28)
Portland, 20 580 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pippen 28, Pippen, D. Davis 13-13, Studamire 9, illetve Francis 32, W. Williams 8, Francis 10

Clippers - Timberwolves 111-105 (27-26, 28-31, 29-18, 27-30)
Los Angeles, 18 964 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Piatkowski 26, Olowokandi 19, McInnis 6, illetve Garnett 23, Garnett 12, Brandon 9

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.