Alapos verést kapott a Tim Hardawayt nélkülöző Miami Heat otthon az Orlando Magictől. Az Allen Iverson vezérelte Philadelphia legyőzte a New York Knickst, az NBA-ben először állították ki Kevin Garnettet a Utah elleni győztes meccsen. Újra szerepet kapott Dávid Kornél a Detroit Pistonsban, igaz, hatpercnyi játéka alatt nem nyújthatott sok emlékezeteset.

Épp a playoff előtt dőlt ki a sorból a Miami Heat egyik frontembere, Tim Hardaway. A Heat kikapott simán otthon az Orlando Magictől, melyben Tracy McGrady 24, Mike Miller 21 pontot dobott. Most még tartja a Miami a keleti harmadik helyet a New York előtt, ám az utolsó két meccsére Hardaway nélkül kénytelen kiállni. Döntetlen esetén a New York végezne előrébb, az egymás elleni eredmények miatt. Most csak 13 pontra futotta a Miami erejéből a második negyedben, végül összesen 27-tel kaptak ki. "Ötször nyertünk zsinórban és kicsit elteltünk magunkkal" - magyarázta a bizonyítványt Pat Riley edző. A csapat 22 labdát adott el, egyedül a 20 pontos, 10 lepattanós Anthony Mason dicsérhető.

Megállíthatatlanul tevékenykedett Philadelphiában Allen Iverson, ki is kapott a New York Knicks. A vendégeknél sérülés miatt nem szerepelhetett Marcus Camby, Latrell Sprewell viszont kitett magáért, az utolsó szakaszban nyolc pontot hintett gyors egymásutánban, amivel két pontra feljött a Knicks, de Iverson végül megállította a rohamot. A New York elszalaszott egy előrelépési lehetőséget, de lesz még alkalma javítani.

Fotó: Reuters

Stackhouse (fehérben) hiába
iparkodott, Wesleyék csapatban
jobbak voltak

A utahi Karl Malone-t és a minnesotai Kevin Garnettet is kiállították a harmadik periódusban, mielőtt a Minnesota besöpörte a 107-100-as győzelmet. A két klasszis diszkrét ütésváltással vitatott meg egy bírói ítéletet, amivel egy-egy technikait érdemeltek ki. Malone még a kispadon ücsörögve sem bírt magával, ami a Minnesota malmára hajtotta a vizet. Garnetett hatéves pályafutása alatt először állították ki. Garnett 17, Malone 14 pontig jutott csonkaszereplése alatt.

Idei leghosszabb győzelmi sorozatához ért az Indiana Pacers Chicagóban, hetedszer nyerve egymás után, és az első 4-0-s söprést bemutatva, a Chicago Bullson. Travis Best és Zan Tabak fejenként nyolc ponttal támogatta az Indianát a diadalmas, 27-13-as harmadik negyedben. Reggie Miller 15 pontot szerzett, Jalen Rose pedig közel került egy "minimál" tripla-duplához: 10 pont, 10 lepattanó, 9 assziszt lett a mérlege. Kelet legrosszabb rájátszója, a Pacers először érte el az 50 százalékos összmérleget december 9-e óta.

Befogta 61 vereséges csapatrekordját a Washington Wizards, mikor 106-98-ra alulmaradt a Cleveland Cavaliersszel szemben. A harmadik felvonást nagyon megnyomta a Cavs, Andre Miller 10 pontja miatt 29-18-ra vesztette a szakaszt a Washington.

Az Indianához hasonlóan a Boston Celtics is 4-0-s söprést mutatott be, az áldozat a New Jersey Nets volt. A hazaiaknál Walter McCarty karrierje legjobbját, 27 pontot dobott, Antoine Walker 22, Paul Pierce 18-ig jutott.

Bryant Stoudamire-rel brusztol
a labdáért LA-ben

Megelőzte a nyugati tabellán a Phoenix Suns a Portlandet, miután Jason Kidd és Rodney Rogers 20-20 pontjával legyűrte a Sacramento Kingst. Bobby Jackson révén 6:47-tel a dudaszó előtt még a Sacramento vezetett, ám a következő nyolc pontot a Phoenix szerezte, így három perccel a zárás előtt már 85-78-ra a hazaiak mentek. Peja Sztojakovics két triplájával felzárkóztak a királyok, volt is hátra 47 mp, de az alatt senki nem tudott eredményes lenni.

Hosszabbításos meccsen kapott ki otthon a Seattle, Steve Nash a túlóra vége előtt két perccel szakította le a Dallas Maverickst a SuperSonicsról. A Dallas akár hazai pályán is kezdheti a Utah elleni csatát a playoffban, ám ehhez mind a két maradék meccsét hoznia kell, a Utahnak pedig veszteni.

A 161. játéknap eredményei

Celtics - Nets 95-88 (33-26, 23-24, 16-18, 23-20)
Boston, 15 148 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McCarty 27, Pierce 11, A. Walker 12, illetve Van Horn 21, Van Horn, Eschmeyer 6-6, Overton 5

Sixers - Knicks 89-82 (19-22, 25-19, 26-19, 19-22)
Philadelphia, 20 699 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 27, Mutombo 16, McKie 9, illetve Sprewell 26, M. Jackson 9, Sprewell 4

Wizards - Cavaliers 98-106 (26-24, 26-28, 18-29, 28-25)
Washington, 11 668 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Alexander 30, Laettner 8, Profit 6, illetve A. Miller 20, Weatherspoon 12, A. Miller 8

Heat - Magic 73-90 (21-26, 13-27, 18-23, 21-14)
Miami, 16 500 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mason 20, Mason 10, Mason 3, illetve McGrady 24, Outlaw 9, Outlaw, M. Miller, Hudson 3-3

Pistons - Hornets 90-99 (22-30, 21-26, 27-23, 20-20)
Auburn Hills, 16 678 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 34, B. Wallace 13, Atkins 7, illetve Mashburn 20, P. J. Brown 12, Mashburn 8

Bulls - Pacers 86-93 (21-22, 26-24, 13-27, 26-20)
Chicago, 21 788 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 17, Brand, Fizer 8-8, Artest 6, illetve Tabak 16, J. O'Neal, Rose 9-9, Rose 10

Timberwolves - Jazz 107-100 (23-29, 24-19, 29-26, 31-26)
Minneapolis, 17 447 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Szczerbiak, Garnett 17-17, Slater 7, Brandon 8, illetve Stockton 21, Marshall 12, Stockton 7

Suns - Kings 88-86 (27-26, 26-19, 18-22, 17-19)
Phoenix, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kidd, Rogers 20-20, Marion 19, Kidd 14, illetve Webber 22, Sztojakovics 12, J. Williams 5

Lakers - Trail Blazers 105-100 (29-23, 24-31, 31-23, 21-23)
Los Angeles, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 33, S. O'Neal 18, Bryant 7, illetve R. Wallace 28, Sabonis 8, R. Wallace, Stoudamire 5-5

SuperSonics - Mavericks 99-107 (28-27, 17-22, 16-21, 33-24, 5-13) - h.u.
Seattle, 15 194 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 23, D. Mason, Lewis 7-7, Payton 13, illetve Finley 26, Nowitzki 15, Hash 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.