Szerda este Allen Iverson előbb átvette az NBA legértékesebb játékosának járó szobrot, majd megmutatta, mivel érdemelte ki. A Philadelphia 76ers ugyanis az ő 52 pontjával, közte a csapatrekordnak számító nyolc hármasával verte 121-88-ra a Toronto Raptors. A pöttöm Herkulesnek köszönhetően a 76ers 3-2-re vezet a Keleti főcsoport elődöntőjében.

Fotó: Reuters

A. Williams nem állíthatta meg
Iversont - ahogy senki más sem

Ehhez képest már az első félidőben 29 pontot dobott, és a Philadelphia 62-40-re vezetett a nagyszünetkor. A harmadik negyedben újabb 18 került a hátvéd neve mellé, majd 8:53 perccel a meccs vége előtt megdobta az 50. pontját. Még 4:25 hátravolt, amikor a Sixers 30 pontos vezetésénél Iverson 21 ezer állva tapsoló néző előtt, "MVP! MVP!" rigmusra elhagyta a pályát. "Hihetetlen meccset játszott" - mondta a 76ers edzője, Larry Brown. "Az első félidőben dőlt el a meccs, és Allen mindent bedobott, jól passzolt, jól védekezett, egyszerűen mindent megcsinált. A végén meg megkért, hogy cseréljem le. Azért vannak furcsa dolgok." Érdekesség, hogy Jordan is éppen Lenny Wilkens csapata, a Cleveland ellen vágott kétszer félszázat 1988-ban. "Azt hiszem, állandóan az útjukban vagyok" - nyilatkozta a jelenleg a Torontót vezető Wilkens edző.

Padlón Carter, a főraptor

A Raptors viszont elemeire hullott. A harmadik percben 11-0, az első negyed után 33-12 volt a hátrányuk, 17 pontnál közelebb sosem kerültek a Sixershez, és volt 34 pont is deficit. Carter sorban másodszor játszott igen gyengén, 16 pontja mellett hatszor adta el a labdát - azért említsük meg azt is, hogy a harmadik negyedben belenyúltak a szemébe, a negyedikben pedig Mutombo úgy arcba könyökölte, hogy percekig nem tudott felkelni, és az utolsó 11 percben nem is játszott már. "Fájt" - mondta Carter a kemény faultról. "Rendesen fejbe vert. Alig tértem magamhoz." Azért Mutombo sem úszta meg: bal kisujja eltörött, és lehet, hogy ebben a szériában már nem tud játszani (a Sixers vasárnap George Lynch-et vesztette el, aki eltörte a lábát). A vendégeknél Antonio Davis 14 pontot dobott, pedig meghúzódott a tricepszizma, Dell Curry pedig mind a 12 pontját triplákból szerezte.

A hatodik meccset pénteken vívják Torontóban, ahol a Philadelphia megnyerte a negyediket. Ha szükség lesz rá, a hetedik megint Philadelphiában lesz, vasárnap.

Ajánló:

Ahogy várható volt: Allen Iverson, a Philadelphia 76ers klasszisa lett az idény legjobbja az NBA-ben. Fölényesen, magasan. A liga történetének legalacsonyabb és legkönnyebb MVP-je 1121 pontot kapott a szavazáson a San Antonió-i Tim Duncan (706) és a tavalyi első Shaquille O'Neal (578, Los Angeles Lakers) előtt. Bryant 48 pontjával megint söpört a LakersKobe Bryant, a Los Angeles Lakers sztárja 48 pontot dobott a Sacramento Kings otthonában, így nem volt meglepő, hogy a címvédő negyedszer is nyert, és úgynevezett söpréssel jutott a legjobb négy közé. A Philadelphia 76ers remekül hajrázott Torontóban, s kiegyenlítette a párharc állását, csakúgy, mint a Hornets, amely a Milwaukee Buckst verte másodszor is Charlotte-ban.