Ezúttal Kobe Bryant volt a húzóember, az ő 45 pontja mellé azonban Shaquille O'Neal is odatett 28-at, és a Los Angeles Lakers 104-90-re nyert a Spurs ellen San Antonióban, a Nyugati főcsoport döntőjének első meccsén. A playoff során eddig 8-0-s győzelmi mutatót tud a Lakers, amelynek a nyertes sorozata már 16 meccs óta tart.

Fotó: Reuters

Kobe Bryant (balra) fékezhetetlen
volt, ellépett a Lakers a Spurstől

Bryant négyet vállalt abból a 9-0-s rohanásból, amellyel a Lakers 18-14-es vezetésre tett szert két perccel az első negyed vége előtt. "Megpróbáltak minket középre szorítani, s ott elfojtani akcióinkat. De nem hagytuk magunkat megfélemlíteni, ha úgy alakult, hát a palánk alatt vertük meg őket" - mondta a meccs hőse. Miután a vendéglátók - 7:41 vissza a félidőből - 31-30-ra feljöttek, az egyetemi évei alatt San Antonióban játszó O'Neal vitte a prímet, kilenc pontjának (is) köszönhetően 49-38-ra lépett meg a Lakers, 1:15-tel a nagyszünet előtt. Hogy aztán 7-0-val kezdje a harmadik felvonást, Derek Fischer triplája is kellett ahhoz, hogy hamar 58-42-t mutasson az eredményjelző tábla.

"Éhes a csapat" - vélekedett jó tömören Phil Jackson, a Lakers mestere. "Tapasztalt, rájátszásokban megedződött srácok. Valahányszor nyolc-tíz pontra megközelítettük őket, kipasszolták, kijátszották védelmünket, vagy Kobe betört, s újabb pontokat dobott - le a kalappal az agresszivitásukért" - így Gregg Popovich kollega válasza.

Közben a "másik oldalon" hármasokkal kísérletezgetett a Spurs, de 15-ből csupán a harmada volt jó, ebből a szempontból a rivális 7/14-es mutatóval kerekedett felül (Fischer hármat szórt). "Tudtuk, hogy kintről kell dobnunk, s ezzel széthúzhatjuk a védekezésüket" - hangsúlyozta Phil Jackson. "Keményen dolgoztunk a héten. Győzelmünk azért fantasztikus, mert így letörtük, s nyomás alatt tartjuk ellenfelünket" - fogalmazott Bryant.

A San Antonio utoljára április 12-én kapott ki otthonában, a főcsoport fináléjáig 38-8-as hazai mérleggel büszkélkedhetett. A második mérkőzést - szintén az Alamodome-ban - hétfő este játsszák.