Súlyos verést mért a San Antonio Spursre a Los Angeles Lakers a Nyugati főcsoport döntőjének harmadik mérkőzésén: a 111-72-es győzelemből Kobe Bryant 36, Shaquille O'Neal 35 ponttal vette ki a részét, és a címvédő nagyon közel került az újabb söpréshez, hiszen a párharc állása 3-0.

Fotó: Reuters

Bryant gratulál a Nagytestvérnek: a
sztárduónak nincs ellenfele az NBA-ben

A meccs első kosara egy távoli hármas volt Bryanttől, és a hazaiak onnantól nem is kerültek hátrányba. O'Neal sorban dobott nyolc pontot és négy és fel perccel az első negyed vége előtt már tíz fölé nőtt a különbség (23-11). A második negyedből még három volt hátra, amikor feljött a San Antonio öt pontra (49-44), de a három személyi hibával a padon ücsörgő Nagytesó nélkül is 54-44 lett az állás a nagyszünetre. O'Neal és Derek Fisher fejenként öt pontot vállalt a Los Angeles-iek harmadik n4egyedt záró 17-6-os spurijából, és húsz pont fölé nőtt az előny (86-64). Ez volt a San Antonio idei legsúlyosabb veresége, és történetének második legnagyobb rájátszásban kapott verése: a Lakers az 1986-os sorozat első körének első meccsén verte meg őket 135-88-ra. "Ilyet még sosem tapasztaltam" - mondta a Spurs veteránja, David Robinson, aki 24 ponttal és 12 lepattanóval csapata legjobbja volt. "Eddig olyan jól reagáltunk a vereségekre, egész évben győzni tudtunk azt követően, ha kudarc ért minket. Ez meglepő. Nem is tudom, mit mondjak."

A Spurs csüggedt kispadja: Terry
Porter, Sean Elliott és Tim Duncan

"Vasárnap kivégezzük őket" - mondta Bryant. "Persze ez sosem könnyű, különösen egy ilyen jó csapat ellen, mint a San Antonio. Jók és nagyon büszkék, és küzdeni fognak az életükért vasárnap." Ha a Lakers megint nyerne, közel kerülne az 1983-as Philadelphia 76ers rekordjához, amely 12-1-es rájátszásbeli győzelmi mérleggel nyert bajnokságot. A gólkülönbséget tekintve is nagyon erősek a Los Angeles-iek: átlagban 14,1 ponttal nyerik a meccseiket, ennél jobbat pedig csak az 1971-es Milwaukee Bucks tudott: ők 14,5-es gólkülönbséget hozva lettek bajnokok.

Ajánló:

A Los Angeles Lakers a Nyugati főcsoport döntőjének második meccsén is idegenben nyert, ezúttal 88-81-re verte a San Antonio Spurst. Az NBA címvédője 9-0-s győzelmi mutatóval áll a playoffban, összességében pedig már 17 egymás utáni sikernél tart. Ráadásul a párharc következő két meccsét Los Angelesben vívják, így nagy az esélye annak, hogy a Portland és a Sacramento után a San Antoniót is elsöpri a Lakers.