Hétfőre virradóra már valóban megkezdte a történelemírást a Los Angeles Lakers: a Portland (3-0) és a Sacramento (4-0) után a San Antoniót is söpréssel búcsúztatta (4-0). A bajnoki címvédő ezúttal 111-82-re nyert, és sorozatban 19. alkalommal hagyta el győztesen a parkettet.

Fotó: Reuters

Egy tanárian kivitelezett tripla
Fishertől: hat volt ilyen

Az alapszakaszt megnyerő Spursnek már a meccs előtt sem volt sok bizakodni valója, hiszen 0-3-ról még soha egyetlen párharc sem nyeretett meg, de a könyörtelen Lakers ráadásul az első perctől vezetett, az első negyed végén már 10 pont előnye volt, a másodikban rátett erre 13-at, és 64-41-gyel mehetett nagyszünetre. Tim Duncan és Antonio Daniels volt az 1999-es bajnok leggólerősebbje fejenként 15 ponttal, a csereként beálló Avery Johnson 14-et dobott, David Robinson pedig ebben a szériában már harmadszor játszott nagyon gyengén: 5/16-os mezőnymérleggel 12 pontig jutott. Egészében a Spurs 31/77-es (40,3%) akciózásával szemben a Lakers 42/86-ja (48,8%) állt, a hazaiak 10/22-es (45,5%) mutatót tudtak a triplavonalon túlról, míg a Spurs - az alapszakasz legjobb távoli dobói - 3/16-tal (18,8%) végeztek. A lepattanózás végeredménye 54-33 lett.

Gondtalan sztárok: Bryant és O'Neal

A Lakers legalább egy hetet pihenhet, mielőtt megtudja, kivel játssza a nagydöntőt, hiszen a Keleti főcsoport fináléjában még csak 2-1 az állás a Milwaukee Bucks javára a Philadelphia 76ers ellenében. Nehéz elképzelni, hogy bármelyik is akár megnehezítse a dolgát a címvédésben. "Nem tudom, mit tudna a Milwaukee vagy a Philly másképp csinálni" mondta Duncan. "Ha ezek csak megközelítik a mostani szintjüket, egyetlen keleti csapat sem nyerhet ellenük, még egy meccset sem" - vélte Robinson.

"Most nagyon jó ritmusban vagyunk, át tudjuk menteni a formánkat meccsről meccsre. Ezt fogjuk tenni a nagydöntőben is" - mondta Bryant. "Egyszerűen bajnokok akarunk lenni, nem számít, hogyan, nem számít, mibe kerül."

Av. Johnson 25 14 6/11 2/4 2 2 2 lsz.

Hogy a döntőig eljusson a csapata, Allen Iversonnak el kell viselnie a csípőjében a fájdalmat: a Szupertörpe úgy döntött, nem hagy ki még egy meccset, mert nélküle csak 74 pontot tudott a Philadelphia a Milwaukee elleni keleti döntő harmadik meccsén. "Egy cseppet sem vagyok jobban, de amíg el tudok futni a pálya egyik végétől a másikig, nem mondhatom azt, hogy nem játszom" - mondta az alapszakasz-MVP. "Mindenképpen ott leszek a hétfői meccsen." A Sixers tartja az NBA rekordját a bajnoki cím legsimább megszerzésében, 1983-ban 12-1-es győzelmi mérleggel nyertek, ez 92%-os teljesítmény. Ha ezt meg szeretnék őrizni, akkor a döntőben kétszer meg kell verniük a Lakerst. Illetve, előbb el kell jutniuk odáig. És a párharcuk most nem nekik áll.

[origo]

Ajánló:

Korábban:

Súlyos verést mért a San Antonio Spursre a Los Angeles Lakers a Nyugati főcsoport döntőjének harmadik mérkőzésén: a 111-72-es győzelemből Kobe Bryant 36, Shaquille O'Neal 35 ponttal vette ki a részét, és a címvédő nagyon közel került az újabb söpréshez, hiszen a párharc állása 3-0.