Philadelphiában a tökéletes csapatmunka meghozta az eredményt: két perccel a vége előtt még vesztésre állt, de 89-88-ra mégis nyert a 76ers a Bucks ellen, így 3-2-es előnnyel utazhat a hatodik meccsre, Milwaukee-ba.

Fotó: Reuters

Snow és Iverson örömtánca

Snow az első negyedben állt be csereként, és a nagyszünetig tíz pontot dobva ő tartotta elviselhető távolságon belül a Sixerst, amely kilenc pontos hátránnyal fejezte be az első félidőt (51-42). A harmadik negyed végére kiegyenlített a Philadelphia, de a meccs legvégén a vendégek ismét átvették a vezetést: 86-85 volt oda két perccel a lefújás előtt. Snow tempója azonban 1:47-nél ismét a Sixerst juttatta előnyhöz, a Bucks pedig két labdavesztést rakott Iverson kihagyott dobása köré (az MVP csupán ötöt dobott be 27 mezőnykísérletéből), és Snow újra lecsapott: hatméteres bombája 89-86-os hazai vezetést eredményezett 31 másodperccel a vége előtt. A Milwaukee-t közelebb hozta Jason Caffey alapvonali dobása, s azután Aaron McKie kihagyott két büntetőt (előtt sorban 24-et bedobott a Sixers), így a Bucks nyerhetett volna, de Glenn Robinson középtávoli dobás kimaradt, csakúgy, mint az ismétlés Ray Allentől.

"Nagyon fontos volt, hogy lelassítsuk a játékot" - mondta Snow. "Egy pörgős meccsen nem vertük volna őket meg. Én egész biztosan nem tudtam volna gyors meccsen játszani ellenük." Dikembe Mutombo volt a legeredményesebb a hazaiaknál 21 pontjával és 13 lepattanójával, Iverson rettenetes mezőnymutatójával playoffbeli negatív csúcsot csinált magának (15 pont), de kilenc lepattanója, nyolc asszisztja és négy labdaszerzése volt mellette. "Ha azt mondják a meccs előtt, hogy úgy fogunk nyerni, hogy Allen 5/27-et, Aaron McKie pedig 6/18-at dob, azt mondtam volna, kizárt" - mondta Brown mester. "Szerencsére mások is vannak a csapatban."

A vendégeknél a "Nagy Hármas" járt az élen: Robinson 22, Allen 20, Sam Cassell pedig 18 pontot szerzett. A Bucks a főcsoport elődöntőjét is 3-2-es hátrányból nyerte meg a Charlotte ellen, de ha ilyen fejetlenül játszanak, mint szerdán, akkor nehéz lesz ismételni: két szándékos és egy technikai faultot követtek el, amiből a Sixers öt pontot dobhatott, így segítségére voltak, hogy 16 pontos hátrányból fölálljon, és 18 év után először esélye legyen nagydöntőt játszani.

T. Thomas 33 15 5/10 4/4 3 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Rendkívül furcsa helyzet állt elő az NBA rájátszásában: míg a nyugati parton a Los Angeles Lakers kereken tíz napot pihenhet a nagydöntőig azután, hogy rekordértékű pontkülönbség-átlaggal söpörték el a San Antonio Spurst, a Keleti főcsoport döntőjében a Milwaukee Bucks és Philadelphia 76ers még legalább két meccset kénytelen játszani úgy, hogy egyre szaporodnak köztük a sérültek, a játék pedig egyre durvábbá válik.