1.: Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:
Real Madrid (spanyol) - Bayern München (német) 0-1

2.: Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:
Leeds United (angol) - Valencia (spanyol) 0-0

II. Erzsébet angol királynő lovaggá ütötte Steven Redgrave ötszörös olimpiai bajnok evezőst.

6.: A Honvéd Domino nyerte a férfivízilabda-bajnokságot, mivel a negyedik mérkőzésen 12-11-re legyőzte a BVSC-t. Az aranyérmes együttes 3-1-es összesítéssel bizonyult jobbnak a fináléban.

Legalább húsz szurkoló meghalt egy iráni bajnoki labdarúgó-mérkőzésen, mert leszakadt a főtribün teteje.

Közlekedési balesetben életét vesztette Nemere Zoltán kétszeres olimpiai bajnok vívó.

8.: Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Valencia (spanyol) - Leeds United (angol) 3-0, döntős: Valencia, 3-0

Tiltott teljesítményfokozó használatát mutatta ki Frank de Boernak, a Barcelona holland válogatott labdarúgójának szervezetében az a doppingkontroll, amelyre a március 15-i Celta Vigo elleni UEFA Kupa-negyeddöntő visszavágóját követően került sor.

9.: Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Bayern München (német) - Real Madrid (spanyol) 2-1, döntős: Bayern, 3-1.

10.: 127 halottja volt Ghánában egy labdarúgó-mérkőzésen kitört pániknak.

12.: Hetvenkét éves korában elhunyt Didi, a brazilok kétszeres világbajnok labdarúgója.

13.: A Forma-1-es Osztrák Nagydíj dobogósai: 1. M. Schumacher (német, Ferrari), 2. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes), 3. Barrichello (brazil, Ferrari).

Deák Bárdos Mihály aranyérmes lett a 130 kg-osok között az isztambuli kötöttfogású birkózó Európa-bajnokságon.

Jégkorong-világbajnoki döntő: Csehország - Finnország 3-2.

16.: Labdarúgó UEFA-kupa, döntő: Liverpool (angol) - Deportivo Alavés (spanyol) 5-4 - aranygóllal.

Kuti Kis Rita az 1,2 millió dollár összdíjazású római tenisztorna második fordulójában 1:6, 6:2, 7:6-ra legyőzte az ausztrál és a francia nyílt bajnokság legjobbját, az amerikai Jennifer Capriatit.

18.: Női asztalitenisz BEK-döntő: Langweid (német) - Statisztika 1-3. Az első meccsen 3-2-re diadalmaskodó magyar együttes 25. alkalommal lett kupagyőztes.

A FIFA elhalasztotta a második labdarúgó klubvilágbajnokságot, amelyet Spanyolországban rendeztek volna.

21.: Magyarország olimpiát szeretne rendezni 2012-ben - jelentette be Orbán Viktor kormányfő Juan Antonio Samaranchnak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökének Lausanne-ban.

23.: Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő:
Bayern München (német) - Valencia (spanyol) 1-1, 11-esekkel: 5-4.

26.: Megalakult a sportági szakszövetségeket egyesítő Nemzeti Sportszövetség, a szervezet elnöke Berényi János.

27.: A Forma-1-es Monacói Nagydíj dobogósai: 1. M. Schumacher (német, Ferrari), 2. Barrichello (brazil, Ferrari), 3. Irvine (ír, Jaguar).

A cseh Roman Serble 9026 ponttal, elsőként túlszárnyalva a bűvös 9000-es határt új világcsúcsot ért el tízpróbában a götzisi versenyen.