Hétfőn a vívó Dani Gyöngyi, az úszó Kovács Ervin, valamint a cselgáncsozó Nagy Sándorné és az ugyancsak úszó Vereczkei Zsolt révén két-két ezüst-, illetve bronzérmet szereztek a magyarok az athéni paralimpián.

Előbb a tavalyi világbajnokságon győztes Nagy Sándorné végzett a harmadik helyen a 70 kg-os cselgáncsozók között, majd Dani Gyöngyi zárt másodikként a kerekesszékes vívók egyéni tőrversenyében, a B-kategória küzdelmeiben.

Az uszodában egy számban, az S5-ös kategória férfi 50 méteres hátúszásában született két magyar érem: a kínai Ho Csün-kuan mögött Kovács Ervin végzett a második, Vereczkei Zsolt pedig a harmadik helyen. Ugyanezen kategória, ugyanezen számának női döntőjében is volt magyar érdekeltség, a dobogóról azonban Zámbó Diána és Engelhardt Katalin is lemaradt. Előbbi ötödik, utóbbi nyolcadik lett.

Az asztaliteniszező Zborai Gyula a 9-es osztály elődöntőjében hétfőn vereséget szenvedett egy kínai játékostól, így a bronzéremért mérkőzhet kedden.