hirdetés

Vöröst és Radulovicsot kitüntették Lausanne-ban

2004.10.18. 20:51

Az öttusázó Vörös Zsuzsanna és a kézilabdázó Radulovics Bojana is elismerésben részesült hétfőn este a sportcsillagok díjazása (SportStar Awards) keretében, a lausanne-i Olimpiai Múzeumban.

 Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Vörös, valamint a 2000-ben és tavaly a világ legjobb játékosának választott, Bajnokok Ligája-győztes, olimpiai és vb-második Radulovics mellett további 52 európai híresség teljesítményét ismerték el, akik a legjobban képviselik a sport alapértékeit. A gálán díjat kapott a horvát színekben versenyző asztaliteniszező, Boros Tamara is.

A gálával kapcsolatban Radulovics elmondta: óriási volt a felhajtás, hasonló pompában volt részük, mint az Oscar-díj átadáson a filmcsillagoknak. Minden kitüntetett egyedül ment fel a színpadra, ott átvette a közel félméteres, 2-3 kg-os szobrocskát, majd néhány mondatot szólt a vendégekhez.

A listán - többek között - olyan világsztárok szerepeltek, mint Jelena Iszinbajeva orosz rúdugró, Christian Olsson svéd hármasugró, Birgit Fischer német kajakos, Jana Klocskova ukrán és Pieter van den Hoogenband holland úszó, Justine Henin-Hardenne belga és Roger Federer svájci teniszező, Leontien Zijlaard van Moorsel holland és Jens Fiedler német kerékpáros, Valentina Vezzali olasz vívó, Alina Kabajeva orosz ritmikus gimnasztikázó, Jordan Jovcsev bolgár tornász és Jan-Ove Waldner svéd asztaliteniszező. Ezen kívül elismerést kapott két fogyatékos sportoló is, az izlandi Kristin Ros Hakonardottir és a brit Lee Pearson.

Az ünnepségen jelen volt Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság vezetője, Juan Antonio Samaranch, a NOB tiszteletbeli elnöke, valamint Mario Pescante, az Európai Olimpiai Bizottságok Szervezetének első embere is.

A kitüntetettek névsora:
sportág nők férfiak
íjászat Alison Williamson (brit) Marco Galiazzo (olasz)
atlétika Jelena Iszinbajeva (orosz) Christian Olsson (svéd)
tollaslabda Mia Audina Tjiptawan (holland) Nathan Robertson (brit)
baseball - Eugene Kingsale (holland)
kosárlabda Maria Sztyepanova  (orosz) Pau Gasol (spanyol)
boksz - Amir Khan (brit)
kajak-kenu Birgit Fischer (német) Tony Estanguet  (francia)
kerékpár L. Zijlaard-van-Moorsel (holl.) Jens Fiedler (német)
lovassport Anky Van Grunsven  (holland) 
vívás Valentina Vezzali (olasz) Marcel Fischer (svájci)
gyeplabda Anke Kühn (német) Teun de Nooijer (holland)
labdarúgás Silke Rottenberg (német) Alberto Gilardino (olasz)
tornasport Alina Kabajeva (orosz) Jordan Jovcsev (bolgár)
kézilabda Radulovics Bojana Talant Dusebajev  (spanyol)
cselgáncs Yvonne Boenisch (német) Zurab Zviadauri (grút)
öttusa Vörös Zsuzsanna Andrejus Zadneprovskis (litván)
evezés Elisabeta Lipa (román) Matthew Pinsent (brit)
vitorlázás Siren Sundby (norvég) Ben Ainslie (brit)
lövészet Jasna Sekaric (szerb) Ralf Schumann (német)
softball Sabrina Del Mastio (olasz) -
úszás Jana Klocskova (ukrán) P. van den Hoogenband (holland)
asztalitenisz Boros Tamara (horvát)  Jan-Ove Waldner (svéd)
tékvandó Myriam Baverel (francia) Alekszandrosz Nikolaidisz (görög)
tenisz Justine Henin-Hardenne (belga) Roger Federer (svájci)
triatlon Kate Allen (osztrák) Sven Riederer (svéjci)
röplabda Stephanie Pohl (német) Andrea Sartoretti (olasz)
súlyemelés Nurcan Tayalan (török) Halil Mutlu (török)
birkózás Irina Merleni (ukrán) Buvajsza Szajtyijev (orosz)
paralimpia Kristin Ros Hakonardottir (izlandi) Lee Pearson (brit)


Előző
  • 1
  • 2
Következő

KAPCSOLÓDÓ CIKK

Most
Top 12 óra
Ajánlat
Ajánlat
Ajánlat