Sike József bronzérmes lett a férfi futócéllövők 30 plusz 30 lövéses számában a franciaországi Deauville-ben zajló légfegyveres Európa-bajnokságon. Sike 577 kört teljesített, és végül szétlövésben szerezte meg a harmadik helyet. A férfi légpuskások között Sidi Péter volt a legjobb magyar, ő kilencedikként zárt, azaz éppen lemaradt a döntőről.

Női légpisztolyban sem sikerült olimpiai kvótát szereznie a magyar csapatnak a franciaországi légfegyveres Európa-bajnokságon, s így az ötkarikás számokban döntős helyezés és kvalifikációs hely nélkül zárta a viadalt.

Az Eb befejező versenyében Csonka Zsófia volt a legjobb magyar 380 körrel. A mezőny kiegyensúlyozottságát mutatja, hogy a pécsi sportlövő hiába csak egy körrel csúszott le a nyolcas fináléról, a 20. helyen végzett.

Sike Renátának és Erdős Dorottyának kifejezetten rosszul ment szombaton, előbbi 370 körrel a 48., utóbbi pedig 363-mal az 57. lett. A hármójuk alkotta csapat a 12. helyen végzett.

A magyar válogatott ezzel a felnőtteknél egy bronz- (Sike József, futócél 30 plusz 30), a junioroknál pedig egy aranyéremmel (Keczeli Bianka, futócél 20 plusz 20) zárta a kontinensviadalt.