Világbajnoki bronzérmes lett a kínai fővárosban Tóth Balázs, az olimpiai programban is szereplő WTF-tekvondó magyar kiválósága.

A Tájfun SE 23 éves, tavaly Európa-bajnoki 5. helyezett versenyzője a 78 kg-os kategóriában orosz, egyiptomi és kínai rivális legyőzésével verekedte be magát a legjobb négy közé, ahol 5-2-es pontozással vereséget szenvedett az ezüstéremig jutó dél-koreai Jang Csang Hától. Így a másik elődöntőben alulmaradt kanadai tekvondóssal együtt harmadikként végzett, legjobb európaiként - mondta el Patakfalvy Miklós, a Magyar Taekwondo Szövetség elnöke.

A súlycsoport vb-aranyérmét a sportág legeredményesebb művelője, a kétszeres olimpiai és most már négyszeres világbajnok amerikai Steven Lopez érdemelte ki.

Tóth bronzérme a honi tekvondó nagy sikere is, hiszen a koreai küzdősportban utoljára 2000-ben született magyar érem világversenyen: akkor az Európa-bajnokságon Salim József állhatott fel a dobogó alsó fokára.