A kaposvári 21. Mesterek Tornája nemzetközi díjugrató versenyen nem kis meglepetésre Czékus Zoltán nyerte meg a Nagydíj döntőjét. A háromnapos viadalon közel száz lovas vett részt százhúsz lóval. A tizennégy versenyszám összdíjazása 4,5 millió forint volt.

A kaposvári Lovas Akadémián vasárnap a döntőkkel befejeződött a 21. Mesterek Tornája nemzetközi díjugrató verseny. A kis kör utolsó fordulójára húsz lovas nevezett, és végül a legjobb hat szállt harcba a végső győzelemért. Az első helyet a négy hibátlan közül a leggyorsabb, a székesfehérvári Krucsó Szabolcs szerezte meg Partitura nyergében.

A Nagydíj döntője nem mindennapi izgalmakat ígért. A telt ház előtt rendezett versenyen a 145 centis akadályokkal nehezített alappálya mind a huszonhét indulón kifogott; mindössze három olyan páros akadt, aki megúszta négy hibaponttal. A második fordulóba a mezőny negyede, hét lovas jutott be, és itt már valamivel könnyebb feladat várt a legjobbakra. A végső győzelmet meglepetésre a 27 esztendős Czékus Zoltán érdemelte ki, aki Fakos Móric nyergében nemcsak ügyes, hanem villámgyors is volt. A nap vesztese a hazai közönség kedvence, a kaposvári ifjabb Kövy András lett, aki két lóval is eljutott a fináléba, de itt meg kellett elégednie egy második és egy negyedik hellyel. Czékus az első helyezés mellett a Turi József Vándordíjat is hazavihette.

"Indultam már Világkupa-viadalon is, de ez a mai győzelem az eddigi pályafutások egyik legértékesebb eredménye. Nehéz pálya várt ránk, a második forduló azonban valamivel könnyebb volt, mint az első. Azt hiszem, jól szórakozott a szakértő közönség" - nyilatkozta a boldog győztes Czékus Zoltán.

Eredmények
Nagy kör minősítő I. (28 induló): 1. Grundtner Gábor (Lajta-Hanság Rt.) Lucnaor nevű lovával 0 hibapont - 60,72 másodperc, 2. Kövy András (Zselic-Farm LK) Estella 0 - 66,5, 3. Cser Attila (Canton LK) Zenóbia 0 - 70,25,

Nagy kör minősítő II. (21 induló): 1. Grundtner Gábor (Lajta-Hanság) Lucnaor 65,11 másodperc, 2. Szuhai Gyula (Gyula Farm Miskolc) Livius 67,49, 3. Faluhelyi Ádám (Mezőhegyesi Ménesbirtok SE) Poirot 72,42,

Kis kör minősítő I. (51 induló): 1. Krucsó Szabolcs (Toll '96 LK) Partitura 0 - 55,38, 2. Szentirmai Ferenc (Baracskai LSE) Laakoon 0 - 59,99, 3. Stöckler Ingrid (Simonpuszta Lovas SE) Téboly 0 - 60,11.

Kis kör minősítő II. (45 induló): 1. Cser Attila Niels 0 hibapont - 39,76 másodperc, 2. Debreceni János (Debber-Trans Kft.) Colorado 0 - 42,05, 3. Fazekas István (Biczócsárda LK) Kanyar 0 - 46,61.

Kis kör döntő (20 induló): 1. Krucsó Szabolcs (Toll '96 LK) Partitura 0 - 31,98, 2. Kormos János (Hetényegyházi Hullám LK) Cavallero 0 - 33,29, 3. Sáringer Ferenc (Airvent LK) 0 - 33,64.

Jokerugratás (14 induló): 1. Debreceni János Góg 58 pont, 2. Apró József Godzilla 56, 3. Ifj. Kövy András (Zselic-Farm LK) Paddy McGredy 55 pont.

Nagydíj döntő (27 induló): 1. Czékus Zoltán (Morris LK) Fakos Móric nevű lovával 4 hibapont - 44,58 másodperc, 2. ifj. Kövy András (Zselic-Farm Kft.) Estella 4 - 48,31, 3. Reischl Márton (Vajtai Elit LCSE) Gránit 8 - 46,13, 4. ifj. Kövy András Annabella 8 - 46,55, 5. Cser Attila (Canton LK) Zenóbia 12, 6. Budavári Anikó (Testőr-Audit Kft.) Panama 16.