Sidi Péter nagy fölénnyel, kiváló, 702,2 körös teljesítménnyel megnyerte a puskások versenyét a zágrábi nemzetközi légfegyveres viadalon.

A szám idei világ- és Európa-bajnoki ezüstérmese 597 körös alaperedménnyel első helyről várhatta a finálét, melyben egészen kitűnően célzott, s 105,2 körrel fejezte be a tíz lövést. A kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számának vb- és Eb-címvédőjét nem tudták megszorítani, 702,2 körös eredményével több mint két kör előnnyel verte a második helyezettet.

A tavalyi esztendőben a világ legjobbjának megválasztott, a nyári vb-n olimpiai kvótát szerzett sportlövő mellett még négy magyar lőhetett döntőt a horvát fővárosban. Közülük az idei kontinensbajnokságon második Csonka Zsófia (481,5 kör) negyedik lett a női pisztolyosoknál, Miskolczi Júlianna (496,6 kör) ötödik, Szíjj Katalin (495,1 kör) pedig nyolcadik a női puskások között, míg Somogyi Péter (694,1 kör) hetedikként zárt a férfi puskásoknál.