Sidi Péter új országos csúccsal nyerte meg a lengyelországi Wroclawban rendezett sportlövő Grand Prix-verseny férfi kisöbü sportpuska 3x40 lövéses összetett számát.

Az ebben a számban tavaly világbajnok Sidi az olimpiai bajnok Rajmond Debevec előtt szerezte meg az első helyet a királykategóriának nevezett háromtesthelyzetes viadalon. Sidi ugyanitt pénteken a légfegyveresek között is diadalmaskodott.

Eredmény:
1. Sidi Péter 1276,1 kör (1177+99,1)
2. Rajmond Debevec (szlovén) 1276 (1175+101,0)
3. Robert Markoja Robert (szlovén) 1268,5 (1171+97,5)

Kiválóan szerepeltek a magyar sportlövők az Innsbruckban rendezett Meyton-kupa elnevezésű nemzetközi légfegyveres versenyen, melyen Babicz Sára megnyerte a női pisztolyosok számát, Sike Renáta pedig harmadik lett, csakúgy, mint Joó Éva a puskások között.

A sportpisztolyban tavaly junior világbajnoki ezüstérmet szerzett Babicz a 40 lövéses alapversenyt 383 körös teljesítménnyel zárta, majd a döntőben is jól célzott, így végül 483,3 körrel, nagy fölénnyel, több mint ötkörös előnnyel győzött. Sike az alapban szintén nagyon jól lőtt, ám a finálé nem sikerült neki, a 382 köréhez mindössze 94,7 kört tett hozzá, s lecsúszott a dobogó második fokáról.

A puskásoknál nagyon erős mezőnyben kellett helyt állniuk a magyaroknak, akik közül Joó Éva nagyszerű napot fogott ki, az alapversenyt 398 körrel zárta, a fináléban pedig 103,9 kört ért el. Ezzel a produkcióval (501,9 kör) a rangos nemzetközi versenyek nagy részét meg lehet nyerni, ám ezúttal a tapasztalt sportolónak meg kellett elégednie a harmadik hellyel. A győzelmet a többszörös világbajnok német Sonja Pfeilschifter szerezte meg 503 körrel (398+105,0), de a vert mezőnyben volt többek között Barbara Lechner, a 3x20 lövéses összetett verseny vb-címvédője is. Karmacsi Ildikó a finálé nyolcadik helyén zárt 498,1 körrel (396+102,1).