Csonka Zsófia nagyszerű teljesítménnyel az ötödik helyen végzett a női sportpisztolyosok között a sydney-i olimpiai kvalifikácós sportlövő világkupaversenyen, melyen nagyon közel volt a londoni indulási jog megszerzéséhez.

A pécsi versenyző az alapversenyben 583 kört lőtt, amely az 54 induló közül az ötödik legjobb eredmény volt, így a légpisztoly tavalyi Európa-bajnoki ezüstérmese bejutott a fináléba.

A vk-viadalokon a nem légfegyveres számokban két-két ötkarikás kvótát osztanak ki, a női sportpisztolyosok döntője előtt pedig biztos volt, hogy ezúttal az első két helyezett szerez londoni indulási jogot, mivel a nyolc között nem volt olyan, aki korábban kvótát nyert volna a női pisztolyos számok valamelyikében.

Csonka a 20 lövéses fináléban is jól szerepelt, 201,5 kört tett hozzá alaperedményéhez, előrébb lépnie azonban nem sikerült. A győztes ukrán Olena Kosztevicstől (787,3 kör) 2,8, a második kínaitól (Yuan Jing, 786,2 kör) pedig 1,7 körrel maradt el.

A nap másik magyar szereplője, Gerebics Roland 129 koronggal a 29. lett a férfi dupla traposok között.