A 125 kcm-esek között szereplő Sebestyén Péter nyolc kör megtétele után feladni kényszerült a viadalt a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei kilencedik futamán, a Német Nagydíjon vasárnap.

A GP honlapja szerint a spanyol Hector Faubel annyira szoros befutó után nyert a francia Johann Zarco előtt, hogy csak a célfotó segített eldönteni, ki az első hely tulajdonosa.

A harmadik helyet - az első kettőtől alig lemaradva - a szintén spanyol Maverick Vinales szerezte meg. A világbajnoki pontversenyben vezető Nicolas Terol negyedikként ért célba.

Eredmények, 125 kcm:
1. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 39:57.979 p
2. Johann Zarco (francia, Derbi) azonos idővel
3. Maverick Vinales (spanyol, Aprilia) 0,272 mp hátrány

A vb-pontverseny állása: 1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 166 pont, 2. Zarco 134, 3. Vinales 122

Moto2-ben Marc Marquez, MotoGP-ben pedig Dani Pedrosa győzött, teljessé téve ezzel a spanyol sikert.