Vanek Ákos bravúrral lett harmadik a triatlon-Világkupán

A kanadai Brent McMahon nyerte a férfiak versenyét vasárnap a tiszaújvárosi triatlon Világkupa-futamon, amelyen legjobb magyarként - fantasztikus teljesítményt nyújtva - Vanek Ákos a harmadik helyen végzett.  A másik négy magyar induló közül Fecskovics Attila 34., Tóth Tamás 41., Rendes Csaba 43., míg Faldum Gábor 55. helyen ért célba.

A 74 fős férfi mezőnyben Vanek Ákos harmadikként fejezte be a 1,5 km-es úszást, s öt társával olyannyira elszakadtak vetélytársaiktól, hogy teljesen külön kezdték meg a 40 km-es kerékpározást. Mivel a hatalmas üldözőboly nem dolgozott össze, a hatfős élboly kétpercesre növelte előnyét a 10 km-es futásra. A zárószámot McMahon bírta a legjobban, de Vanek sem készült el az erejével a nyeregben ülve, ugyanis végig biztosan őrizte harmadik helyét.

A tiszaújvárosi Világkupa-verseny 15 éves történetében Molnár Erika és Kuttor Csaba után Vanek Ákos a harmadik magyar, aki dobogóra állhatott. Helyezése 3750 dollár pénzdíjat ért.