Őrizetbe vették, majd szabadlábra helyezték Dani Pedrosát, a gyorsaságimotoros-világbajnokság egyik spanyol sztárját, aki csalással szerzett jachtvezetésre érvényes jogosítványt.

A 125 és 250 kcm-es kategória volt világbajnoka helyi médiabeszámolók alapján egyike volt annak a 24 személynek, akik a gyanú szerint tisztátalan körülmények között jutottak vezetői engedélyhez az egyik valenciai egyetemen.

A 26 éves Pedrosa nyilvánosan kért bocsánatot tettéért: "Hibáztam, és rossz tanácsadót követtem" - fogalmazott.

A pilótát ugyan szabadon engedték, de később a bíróság előtt valószínűleg felelnie kell.

Az idei gyorsaságimotoros-vb első futamára vasárnap kerül sor Katarban. Pedrosa a MotoGP kategóriában áll majd rajthoz.