Rátámadt az egyik pályabíróra Niklas Ajo a MotoGP Spanyol Nagydíján, vasárnap. A finn pilótát egy futamtól eltiltották, a mezőny majdnem fele kiesett és egy újonc győzött.

Ajo, aki a Moto3 kategóriában versenyez, a Jerez de la Frontera-i futamon elesett, s miután felkelt, nem hajtotta végre a pályabíró utasításait, sőt rátámadt.

A versenybíróság döntése értelmében az északi motoros nem vehet részt a vb következő futamán, a Portugál Nagydíjon, vasárnap, Estorilban.

A versenyen a 31 tagú mezőnyből csak 17-en értek célba, míg az újonc Romano Fenati élete első győzelmét aratta.

Nem csak Ajo esett emlékezeteset a futamon

Az idény második versenyét megnyerő Fenati 1996. január 15-én született az olaszországi Ascoliban, és az idénynyitó Katari Nagydíjon mindjárt második lett.