Valentino Rossi és Jorge Lorenzo voltak a gyorsaságimotoros-vb Holland Nagydíjának MotoGP-futamának hősei. Az olasz motoros két év nyolc hónap után nyert újra versenyt, míg a címvédő spanyol frissen műtött kulcscsonttal ért be az ötödik helyre.

A királykategória hétszeres világbajnoka, a 34 éves Rossi 2010 óta nem nyert futamot, most azonban a hatodik körben élre állt, és nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. Mögötte a spanyol Marc Marquez és az első rajtkockából induló brit Cal Crutchlow végzett. Marquez is odaférhetne a nap hősei közé, mert repedt kisujjal és törött lábujjal hozta be másodiknak a motorját.

A vébé pontversenyét vezető Dani Pedrosa kénytelen volt beérni a negyedik helyre, az ötödikként záró Lorenzónak pedig jár a főhajtás és a gratuláció, a címvédő ugyanis csütörtökön bukott, péntek hajnalban pedig megoperálták - egy titánium lapot rögzítettek nyolc csavarral a törött bal kulcscsontjáhozhoz -, mégis motorra ült, és végigment, nem is akárhogy: a tizenkettedik helyről tört előre, a végén viszont alig bírt leszállni a motorról.

Moto2-ben a spanyol Pol Espargaro, Moto3-ban a szintén spanyol Luis Salom győzött.