Ütközés után összeverekedett a két motoros

Hohenstein-Ernstthal, 2014. július 12. Összeverekedik a MotoGP géposztályban versenyző holland Bryan Schouten (b) és honfitársa, Scott Deroue egy ütközés után a motoros gyorsasági világbajnokság Német Nagydíján a hohenstein-ernstthali Sachsenringen 2014. július 13-án. (MTI/AP/Jens Meyer)
A gyorsaságimotoros-vb legkisebb kategóriájában, Moto3-ban az ausztrál Jack Miller nyerte a Német Nagydíjat, aki ezzel összettetben is növelte az előnyét, de a futam után nem csak a győztesről esett szó, hanem egy verekedéssel végződő ütközésről.

A 26. körben ugyanis két holland motoros, Bryan Schouten és Scott Deroue ütközött, mindketten elestek, és a kavicságyban kötöttek ki. Schouten annyira ideges lett a bukás miatt, hogy a földről felpattanva megpróbálta megütni és megrúgni honfitársát, majd mielőtt eldurvult volna a bunyó, a helyszínre siető orvosi személyzet szedte szét a feleket. A verekedés miatt Schoutent két büntetőponttal sújtották.

Forrás: MTI/EPA-ANP/Jens Meyer

A királykategóriában, MotoGP-ben a címvédő Márc Márquez nyert, aki megállíthatatlan, kilencből kilenc futamon lett első, így óriási sebességgel száguld az újabb vb-arany felé.