A spanyol Alex Marquez nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto3-as géposztályát, miután a harmadik helyen ért célba a szezonzáró valenciai futamon.

A vasárnapi viadalon nyertes ausztrál Jack Miller összesítésben két ponttal maradt el Marqueztől.

A spanyol pilóta bátyja, Marc 2010-ben nyerte ezt a kategóriát, míg tavaly és idén a MotoGP-ben lett világbajnok, ráadásul Valentino Rossi megelőzve ő is megnyert a valencia futamot. Ez volt Marc Marquez 13. nagydíjgyőzelme, amivel megdöntötte Mick Doohan 1997-ben felállított 12 futamgyőzelmes rekordját.

Moto2-ben ugyancsak spanyol világbajnokot avattak Esteve Rabat személyében.

Eredmények, Valenciai Nagydíj:
Moto GP (30 kör, 120,15 km):
1. Marc Marquez (spanyol, Honda) 46:39.627 perc
2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 3.516 mp hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 14.040 mp h.

A végeredmény 18 futam után: 1. Marquez 362 pont, 2. Rossi 295, 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 263

Moto2 (27 kör, 108,135 km):
1. Thomas Lüthi (svájci, Suter) 43:08.366 p
2. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 0.133 mp h.
3. Johann Zarco (francia, Caterham Suter) 10.728 mp h.

A végeredmény 18 futam után: 1. Rabat 346 pont, 2. Mika Kallio (finn, Kalex) 289, 3. Maverick Vinales (spanyol, Kalex 274

Moto3 (24 kör, 96,12 km):
1. Jack Miller (ausztrál, KTM) 40:10.983 p
2. Isaac Vinales (spanyol, KTM) 0.155 mp h.
3. Alex Marquez (spanyol, Honda) 0.955 mp h.

A végeredmény 18 futam után: 1. Marquez 278 pont, 2. Miller 276, 3. Alex Rins (spanyol, Honda) 237