A világ- és Európa-bajnok puskás Sidi Péter indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára, miután a dél-koreai Csangvonban rendezett Világkupán megnyerte a férfi légpuska számot.

Ez a harmadik magyar ötkarikás kvóta Rióra. Korábban az ugyancsak sportlövő Tobai-Sike Renáta a szeptemberi granadai világbajnokságon a sportpisztolyosok versenyében elért harmadik helyével harcolta ki a részvétel jogát, míg Berecz Zsombor azzal, hogy a vitorlázók szeptemberi santanderi vb-jén Finndingiben - amelyben 12 kvótát osztottak - az országok sorrendjében a 11. helyen végzett.

A Magyar Sportlövők Szövetségének pénteki tájékoztatása szerint a fináléban Sidi 208,2 körrel nyerte meg a férfi légpuska számot.

A magyar versenyző az ötödik helyen került a nyolcas döntőbe, 627.6 körrel, de mivel a fináléban minden elölről kezdődik, az alapversenyben elért helyezési számnak nagy jelentősége nem volt. A másik magyar, Péni István kilencedik lett, 625,7 körrel, számára 3 tizeden múlt a döntőbe kerülés.