Húsz éremmel zártak a magyarok az Európa Játékokon

strandfoci, strandlabdarúgás, foci
AZERBAIJAN, Baku : Russia's Artur Paporotnyi kicks the ball during their men's beach soccer semifinal match between Russia and Portugal at the 2015 European Games in Baku on June 27, 2015. AFP PHOTO / KIRILL KUDRYAVTSEV
Húsz érmet szerzett a bakui Európa Játékokon a magyar csapat, amely nyolc első, négy második és nyolc harmadik helyezéssel az éremtáblázat 11. helyén zárt. A házigazda azerieket megelőzve Oroszország végzett az élen 78 arany-, 40 ezüst- és 45 bronzéremmel.

Az utolsó napon a magyar strandlabdarúgó-válogatott egy góllal legyőzte a házigazda Azerbajdzsánt, így a hetedik helyen zárt.

A viadal honlapjának beszámolója szerint a magyar együttes az első harmadban Fekete Viktor góljával szerzett vezetést. A második szakaszban Simonyi Gábor növelte az előnyt, de még ebben a periódusban szépítettek a házigazdák. Simonyi a záró harmadban ismét betalált, az azeri válogatott pedig 52 másodperccel a találkozó vége előtt hiába szépített, egyenlíteni már nem tudott.

Forrás: AFP/Kirill Kudryavtsev

A magyar csapat négy vereség után - a csoportmérkőzéseken a világbajnok oroszoktól (5-3), a spanyoloktól (5-2) és az olaszoktól (5-4), a szombati helyosztón pedig Ukrajnától (4-2) kapott ki - utolsó mérkőzését 3-2-re megnyerte, ezzel hetedik helyen zárt.

A cselgáncsozók csapatversenyében a férfiak és a nők is kikaptak a bronzmeccsen, így végül az ötödik helyen végeztek.