Vér folyt a Tour de France-on

kerékpáros, Utrecht, 102. Tour de France
Huy, 2015. július 6. A francia William Bonnet a fejét fogja, miután tömeges ütközés volt a 102. Tour de France profi országúti kerékpáros körverseny harmadik, a belgiumi Antwerpen és Huy közötti 159,5 kilométeres szakaszán 2015. július 6-án. (MTI/AP/Christophe Ena)
A spanyol Joaquim Rodriguez nyerte hétfőn a Tour de France országúti kerékpáros körverseny harmadik, bukással is tarkított szakaszát, amelyen a brit Chris Froome átvette az összetettben élen állónak járó sárga trikót.

Az Antwerpen és Huy közötti 159,5 km-es etapon

egy hatalmas bukás borzolta a kedélyeket,

a baleset következtében négyen feladták a további küzdelmet, illetve néhány kilométerre semlegesítették a szakaszt, amíg mindenki felért a főmezőnyre.

Nagyot esett az összetett svájci éllovasa Fabian Cancellara is, aki a verseny újraindítása után nem sokkal szinte azonnal le is maradt.

A francia William Bonnet a fejét fogta a baleset után Forrás: MTI/AP/Christophe Ena

Az utolsó kilométereken három kisebb domb nehezítette a kerekesek dolgát, köztük a célba vezető rendkívül meredek emelkedő, amelyen aztán az a Joaquim Rodriguez bizonyult a leggyorsabbnak. A spanyol kerekes négyszer állt dobogón valamelyik háromhetes körverseny végén, többek között két éve harmadik lett a Touron, de egyszer sem nyert.

A belgiumi Antwerpen és Huy közötti 159,5 kilométeres szakaszán történ a bukás Forrás: MTI/AP/Christophe Ena

Mögötte a 2013-ban Tour-győztes

Froome lett a második, és az ezért járó időjóváírásnak köszönhetően összetettben átvette a vezetést,

egy másodperccel megelőzve a német Tony Martint.

A többi esélyes közül a kolumbiai Nairo Quintana és az olasz címvédő, Vincenzo Nibali 11, míg a Tour kétszeres spanyol bajnoka, Alberto Contador 18 másodperc hátránnyal ért célba.

Utrecht belvárosában Forrás: MTI/EPA/Erik Van't Woud