A magyar női vízilabda-válogatott három góllal felülmúlta felül Japánt a dél-koreai Kvangdzsuban zajló Universiade pénteki helyosztóján, a férfiak pedig a csoportkörben a hazai csapatot győzték le 15-2-re.

A viadal honlapja szerint a nők legközelebb az Egyesült Államok legjobbjaival mérkőznek az 5. helyért, a férfi válogatott pedig a japán együttes ellen száll vízbe a negyeddöntőben. A női kosárlabda-válogatott 17 ponttal kikapott Ausztrália együttesétől az 5-8. helyért vívott találkozón, így Tajvan ellen játszhat a hetedik pozícióért.

A férfi kézilabdázók csoportmérkőzésen Portugália ellen maradtak alul hét góllal. A női 3000 méteres akadályfutásban érdekelt Gyürkés Viktória 10:17.46 perces idővel a 10. helyen zárt.

Eredmények, női kosárlabda, az 5-8. helyért:
Ausztrália-Magyarország 75-58 (23-15, 10-17, 22-11, 20-15)
a legjobb magyar pontdobók: Szamosi 20, Baksa 14, Zele 9

férfi kézilabda, csoportmérkőzés:
Portugália-Magyarország 28-21 (14-9)
a legjobb magyar góldobók: Bali 4, Németh L. 4, Marczinkó 3

női vízilabda, az 5-8. helyért:
Magyarország-Japán 12-9 (4-0, 3-3, 4-2, 1-4)
a magyar góldobók: Polák 4, Takács, Pengő, Gémes 2-2, Farkas, Kövesdi 1-1

férfi vízilabda, csoportmérkőzés:
Magyarország - Koreai Köztársaság 15-2 (3-1, 3-0, 5-1, 4-0)
a magyar góldobók: Kovács G. 4, Bátori, Sedlmayer, Illés, Jansik 2-2, Chilko, Lőrincz, Halek 1-1