A spanyol Joaquim Rodriguez nyerte csütörtökön a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 12., újabb pireneusi szakaszát, összetettben a brit Chris Froome biztosan őrzi előnyét.

A Lannemezan és Plateau de Beille közötti 195 kilométeres etap az egyik legnehezebb volt az idei viadalon, mivel egy második és két első kategóriás emelkedő után a célba egy kiemeltnek minősített, közel 16 km-es és majdnem nyolcszázalékos meredekségű kaptató vezetett fel.

Chris Froome a sárga trikóban Forrás: AFP/Belga Mag/Juzura Sunada

A győztes egy 22 fős szökevénycsoportból került ki az élboly legjobb hegyi specialistája, Rodriguez személyében. A Purito becenevű bringás, aki két éve bronzérmes volt a Touron, az utolsó hegy elején az élre állt és a vezetést nem is engedte át a célig, így idei második diadalát aratta.

A két évvel ezelőtt győztes Froome-ot ezúttal próbálták kifárasztani ritmusváltásokkal a közvetlen riválisai, de végül az összetettben mögötte álló Tejay van Garderennel, Nairo Quintanával, Alejandro Valverdével, Geraint Thomasszal és Alberto Contadorral együtt, közel hét perc hátránnyal ért célba.