Senánszky Petra folytatta remeklését a kínai Jantajban zajló uszonyosúszó világbajnokságon: a 100 méter pénteki megnyerése után szombaton a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban is aranyérmes lett.

Senánszky ráadásul hatalmas különbséggel, mintegy két és fél másodperces előnnyel végzett a többiek előtt.

A 21 éves debreceni versenyző még 50 méteren is rajtkőre áll Jantajban, ahol címvédőként és világcsúcstartóként jó esélye van az újabb győzelemre, így a triplázásra.

A szombati magyar sikerszámban Varga Krisztina is dobogóra állhatott, miután Senánszky és a kínai Csang mögött harmadikként ért célba.

A világbajnokság második versenynapján a magyarok közül döntőbe jutott még Kosara Géza, aki a férfi 1500 méteres felszíni úszásban ötödik lett.