A spanyol Dani Pedrosa nyerte a MotoGP Malajziai Nagydíját, Valentino Rossi a sportszerűtlen megmozdulása miatt három büntetőpontot kapott, és a következő futamon az utolsó helyről rajtolhat.

A harmadik helyen végzett, listavezető Doctor értékes pontokat veszített a második helyen célba érő Jorge Lorenzóval szemben, de aztán Marc Marquez felrúgásáért még további három büntetőpontot is kapott, és a következő futamon, Valenciában az utolsó helyről kell rajtolnia. A Yamaha fellebbez a döntés ellen.

A felvételek alapján egyáltalán nem zárható ki, hogy Rossi szándékosan rúgta ki a motort Marquez alól, és a futam utáni nyilatkozata is azt mutatja, hogy dühös volt ellenfelére, így nem zárható ki, hogy indulatból tényleg így tett.

„Rengeteg időt veszítettem Marquez miatt, a 14-es kanyarban nekem is jött. Csak az volt a szándéka, hogy nekem problémát okozzon. Értékes pontokat vesztettem Lorenzóval szemben” – mondta Rossi, akire egyébként nem jellemzőek az ilyen sportszerűtlenségek.