Hosszú Katinka Európa 9. legjobb sportolója

Hosszú Katinka, úszás
Hungaria's Katinka Hosszu gives the thumbs up after competing in the finals of the women's 200m medley swimming event, as part of the 18th European Short Course Championships on December 5, 2015, in the Israeli coastal city of Netanya. AFP PHOTO / JACK GUEZ
Novak Djokovics szerb teniszező végzett az élen az európai hírügynökségek - köztük az MTI - 2015 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán, melyen Hosszú Katinka a kilencedik lett.

A lengyel PAP által lebonyolított voksoláson az idén 11 tornán, köztük az ausztrál, az angol és az amerikai nyílt bajnokságon is diadalmaskodott Djokovic meggyőző fölénnyel, 60 ponttal előzte meg a második helyen végzett - tavaly győztes - Lewis Hamiltont, a Mercedes Forma-1-es csapat világbajnok brit pilótáját.

Az első tízbe ezúttal is egy magyar fért be, méghozzá ismét Hosszú Katinka. A 26 éves úszó, aki az idei vizes-világbajnokságon két arany- és egy bronzérmet nyert a kilencedik helyen végzett.

Hosszú nem csak az úszók között tarol Forrás: AFP/Jack Guez

A szavazáson 22 hírügynökség vett részt.