A spanyol Marc Marquez nyerte a gyorsaságimotoros világbajnokság idei második futamát, az Argentin Nagydíjat a király kategóriában, a MotoGP-ben, amelynek versenyén az első futamon győztes, címvédő Jorge Lorenzo kiesett.

Marquez mögött az olaszok legendás versenyzője, Valentino Rossi ért célba másodikként, míg harmadik helyen a szintén spanyol Dani Pedrosa végzett.

Marquez meggyőzően versenyzett, a legnagyobb gondja a dobogóval volt a verseny után.

MotoGP:
1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 34:13.628 p
2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 7.679 másodperc hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 28.100 mp h.
A vb állása 2 futam után (még 16 van hátra): 1. Márquez 41 pont, 2. Rossi 33, Pedrosa 27

Moto 2:
1. Johann Zarco (francia, Kalex) 40:57.806 perc
2. Sam Lowes (angol, Kalex) 1.347 másodperc hátrány
3. Jonas Folger (német, Kalex) 2.754 mp h.
A vb állása 2 futam után (még 16 van hátra): 1. Thomas Lüthi (svájci, Kalex) 34 pont, 2. Zarco 29, 3. Lowes 27

Moto 3:
1. Khairul Idham Pawi (malajziai, Honda) 41:35.452 perc
2. Jorge Navarro (spanyol, Honda) 26.170 másodperc hátrány
3. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 30.060 mp h.
A vb állása 2 futam után (még 16 van hátra): 1. Binder 36 pont, 2. Niccola Antonelli (olasz, Honda) 31, 3. Navarro 29