Minden idők egyik legszorosabb befutója Mugellóban

Jorge Lorenzo, MotoGP, gyorsasági motor
Movistar Yamaha's Spanish rider Jorge Lorenzo rides with a Spanish flag after winning the race and the 2015 MotoGP world championship tiltle after the MotoGP motorcycling race at the Valencia Grand Prix at Ricardo Tormo racetrack in Cheste, near Valencia on November 8, 2015. AFP PHOTO/ JOSE JORDAN
Jorge Lorenzo győzött MotoGP-ben a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei hatodik futamán, a mugellói Olasz Nagydíjon.

A spanyol versenyző óriási csatában, az utolsó körben előzte meg honfitársát, Marc Márquezt. Kettejük között mindössze 19 ezred döntött. A harmadik a hazai közönség előtt szereplő Andrea Iannone lett.

Jorge Lorenzo nyerte a futamot Forrás: AFP/Jose Jordan

A hétszeres világbajnok Valentino Rossi technikai hiba miatt feladta a versenyt, motorjából 15 körrel a vége előtt nagy füst tört elő.

Eredmények
MotoGP:

1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 41:36.535 perc
2. Marc Márquez (spanyol, Honda) 41:36.554
3. Andrea Iannone (olasz, Ducati) 41:41.277

Az élcsoport: 1. Lorenzo 115 pont, 2. Márquez 105, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 78

Moto2

1. Johann Zarco (francia, Kalex) 18:59.391 perc
2. Lorenzo Baldassarri (olasz, Kalex) 18:59.421
3. Sam Lowes (brit, Kalex) 19:00.487

Az élcsoport: 1. Lowes 98 pont, 2. Alex Rins (spanyol, Kalex) 96, 3. Thomas Lüthi (svájci, Kalex) 82

Moto3

Elképesztő izgalmakat hozott a legkisebb kategória befutója, az első öt versenyző 8 századon belül ért célba.

1. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 39:49.382 perc
2. Fabio Di Giannantonio (olasz, Honda) 39:49.420
3. Francesco Bagnaia (olasz, Mahindra) 39:49.451

Az élcsoport: 1. Binder 127 pont, 2. Jorge Navarro (spanyol, Honda) 78, 3. Romano Fenati (olasz, KTM) 67