Négy úszónk jutott döntőbe Rióban, és jönnek a helyezések is

Lőrincz Krisztina edz edzés egypárevezős fogyatékosok sportja FOTÓ ÁLTALÁNOS Közéleti személyiség foglalkozása paralimpiai felkészülés SPORT sportoló SZEMÉLY szkiff
Budapest, 2016. június 29. Lőrincz Krisztina paraevezős edz a Csepeli Evezős Klubban 2016. június 29-én. A sportoló tagja a Rióba utazó magyar paralimpiai csapatnak. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Az evezős Lőrincz Krisztina 11. helyen fejezte be a riói paralimpiát, a sportlövő Gurisatti Gyula pedig 18. lett a sportpisztoly vegyes számban. A vasárnapi versenynap délelőttjén hét magyar úszó próbálkozott az előfutamokban, közülük négy jutott az esti döntőbe.

A Csepel 35 éves evezőse - aki végzettsége szerint matematika-fizika-francia szakos tanár - az AS kategória egypár versenyének B döntőjében szállt vízre utolsó pályáján, s argentin riválisát megelőzve ötödik helyen ért célba. A sportoló 2005-ös autóbalesete után kényszerült kerekesszékbe, azóta több sportágat is kipróbált, például az alpesi síelést és sílövészetet, ez utóbbi kiegészítő sportágaként kezdett el néhány éve evezni.

A sokoldalú Lőrincz Krisztina Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Gurisatti az alapverseny első 30 lövésében 280 kört ért el, majd a gyors szakaszban 271-ig jutott, így 551 körrel zárt. A nyolcas döntőhöz legalább 566 körre volt szükség.

Az úszóknak most is jól megy

Az úszóknál hét magyar is érdekelt volt a délelőtti előfutamokban. Női 100 méter mellen az S5-ös sérültségi kategóriában Illés Fanni és a magyar csapat zászlóvivője, a pályafutása hetedik paralimpiáján szereplő Ráczkó Gitta próbálkozott. Előbbi

1:47.02 perces idejével negyedikként jutott az esti döntőbe,

utóbbi pedig 1:58.76-ot úszott, ezzel 12. helyen végzett.

Ráczkó Gitta hallgatja edzője, Petrov Anatolij tanácsait Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Kétszáz méter vegyesen, az S9-es kategóriában három magyar is vízbe ugrott, közülük Sors Tamás érte el a legjobb időt 2:18.97 perccel,

ez összesítésben a második helyre

volt elegendő. Tóth Tamás negyedikként kvalifikálta magát a nyolcas fináléba 2:20.34-gyel. A nőknél Konkoly Zsófia 2:45.76 perc alatt teljesítette a távot, így 14. lett. Ugyanebben a számban az előző este 100 méter háton ezüstérmes

Pap Bianka (S10) 2:36.78 perces teljesítménnyel hetedik helyen

került a fináléba.

Engelhardt Katalin (S4) - aki barátnőjéhez, Ráczkó Gittához hasonlóan hetedszer szerepel paralimpián - 2:22.16 perces idővel 11. lett 100 méter mellen.