Japán tini állította meg a kínai nyomulást

Hirano Miu, asztalitenisz, pingpong
Hirano Miu of Japan returns the ball to Tianwei Feng of Singapore during their women's singles quarter final table tennis match in the ITTF Nakheel Table Tennis Asian Cup, on April 29, 2016 in Dubai. / AFP PHOTO / MARWAN NAAMANI
Meglepetésre a japán Hirano Miu nyerte a Philadelphiában rendezett, 150 ezer dollár összdíjazású női asztalitenisz-világkupát, ezzel a verseny történetének első nem kínai bajnoka lett.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint az ötödik helyen kiemelt, 16 éves játékos a másodikként rangsorolt tajvani Csen I-csinget verte a vasárnapi döntőben, váratlanul magabiztosan, 4-0-ra.

Hirano ezzel nemcsak a vk első nem kínai bajnoka, hanem egyben a torna történetének legfiatalabb győztese is.

Hirano Miu Forrás: AFP/Marwan Naamani

Póta Georgina a nyolcaddöntőben búcsúzott Philadelphiában.

A győztes 45 ezer dollárral gazdagodott, míg a magyar asztaliteniszező 3250 dollárt nyert.